Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek? Szinte...

Milyen autót vegyek? Szinte csak városba használom,15. 000km/év.1.500. 000, -Ft körül és a fenntartása is kedvező legyen.2 gyerek, tehát csomagtér kell. (BP-utcai parkolás)

Figyelt kérdés
Minél fiatalabb inkább(2008-tól), vagy kevés km-rel rendelkező (60 ezer körül), vagy inkább régebbi de biztonságosabb kocsi (Volvo)? Szerintetek?

2013. febr. 21. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:

jó kérdés: fiatal, vagy mondjuk egy öregebb biztonságosabb(?).

Két gyerekkel a suzukit kizárnám, pedig fenntarthatósságban az egyik legjobb.

Toyota?

Német márkák? Opel?

Használtautón felső árral szét kell nézni.Elmenni egy-két kereskedésbe.Betenni a gyerekülést hátra(ha van), elé beülni, megnézni mennyi hely van a kocsiban.Csak így lehet jól felmérni mire is lenne szükség, aztán könnyebb szűkíteni a kört.

2013. febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ennyiért pöpec G Astrát lehet kapni, esetleg Focust.
2013. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ford alkatrész csere nem drága? Fenntartása? Nem ismerem.
2013. febr. 21. 20:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Opel Astra Caravan? 1.6 benzin, vagy 1.7 dízel. Mondjuk ezek idősebbek és többet is futottak, mint amire te gondoltál, de szerintem egy olcsó családi kocsinak pont megfelelne.
2013. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyet értek azzal, hogy ennyiért nagyon jó G Astrát kapsz akár sedant vagy kombit. Szerintem jó választás.


Gondolom Renaultot nem akarsz, de Megane-ből ugyanennyiért sokkal biztonságosabbat kapsz.

[link]


Ebből az autóból karcolás nélkül szállt ki mindkét utas.

2013. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát szerintetek 2005-2006-2007-es Opel, Renault akár 120.000-150.000km felett is biztonságosabb, mint egy Suzuki Ignis, vagy Suzuki SX4 60-80ezer km-el?


Brutál az a kép, amit az előző feltett!

2013. febr. 22. 08:44
 7/10 anonim ***** válasza:

A biztonság igazából nem állapot vagy km futás függvénye, hanem hogy újan hogyan tervezték az autót. A G Astra egy 98-ban bemutatott autó, akkori eszközökkel készült, 4 csillagot kapott. A Megane 2002-ben bemutatott autó, ő már megkapta az 5 csillagot. Nyilván valóan ez a való életben is meglátszik egy baleset esetén.


Ha érdekel a biztonság, akkor az Ignist messziről elkerülöd, az SX4 pedig 2006-ban hozott össze olyan eredményt, mint az Astra 1998-ban.


Nézegethetsz H Astákat is, ők már 5 csillagosok, viszont ennyiért biztosan nem találsz olyan állapotút, mint G Astrából vagy Méganeból.

2013. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kulcs nélküli kocsiról mi a véleményetek? Nem sérül könnyebben, mint egy kulcs? (reped, karcolódik, nem tudom zsebre dugni, stb) Most egy olyat néztem ki. Renault Scenic és külföldi volt. Suzukiról lemondtam. Köszi!
2013. febr. 22. 18:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Neki is van kulcsa, csak bele van dugva a kártyába. Semmi hátrányod nincs belőle.
2013. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mit akarsz egy 2013-as kérdéssel???
2022. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!