Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere előtt teljesen ki...

Skynet2042 kérdése:

Olajcsere előtt teljesen ki szeretném pucolni a motoroban azokat a helyeket ahol az olaj körbemegy, erre azt hiszem van egy szerkezet, ennek mi a neve?

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kell venni motor mosó adalékot /hallottam már gázolajat is /és azzal kb 1-2 percig /de rá van írva/ járatni kell a motort és leengedni. De utána hagyd jól lecsöpögni ,mert meghígítja az olajat.
2013. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Valvoline Engine Flush az pont ilyen motortisztító adalék, csak beszerezni elég macerás.

Viszont az ilyen motortisztításnál érdemes figyelembe venni, hogy tisztítószer, adalék megragadhat itt ott a blokkban, ezért azt szokták ajánlani, hogy tisztítás után meg kell járatni egy olcsó olajjal a motort, leengedni és azután mehet bele a "rendes" olaj.


( valahol már olvastam olyat is hogy csere előtt fékolajat öntöttek a motorolajhoz, erről van valakinek infója? ez létezhet? ).

2013. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 pagan ***** válasza:
9%
szoktak fékolajat is így van,erről megoszlanak a vélemények hogy jót tesz e,mindenesetre egy barátomnál arra használtuk hogy elhalkítsa a hidrotőkéket ergo kipucolja és bejött,azóta csendesek,tehát van benne valami,a gázolajat még nem próbáltam de a régi szerelőm előszeretttel alkalmazta és ő elég régi a szakmában,valamit biztos tud:),próbáld ki a fékolajat,nem vesztesz vele szerintem
2013. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

A fékolaj szétmar mindent. Jóhogynemmá éétolajat.


Szóval, kell 1 szűrő is pluszban.

1. leengeded rendesen az olajat a meleg motorból, ezután leszeded az olajteknőt is, és patyolattisztára kiganézod.

2. megforgatod a motort pár fordulattal, (levett gyertyákkal) és minő csoda, ki fog köpni még egy csomó trutyit.

3. kicseréled az olajszűrőt, beöntesz egy ugyanolyan olajat, amit utána is fogsz használni, és összeszereled a teknőt is.

4. beindítod, járatod egy kicsit amíg fel nem melegszik

5. ezt is leengeded, leteknőzöd, kiforgatod ugyanúgy.

6. beteszed a végleges szűrőt, felteszed az ismét patyolattiszta teknőt, vadiúj tömítéssel, és felöntöd a végleges olajjal.


Na ez így rohadtul nem költséghatékony, viszont a legtutibb. Senki nem csinálja meg így, csak te saját magadnak.


Az átmeneti mosóolajat fel lehet használni a következő olajcserekor is, de azért szűrd át, és egy kis mágnest is használj amivel a fémrészeket ki tudod belőle vonni. :)


Aki tud ennél túlb.uzizottabb módszert, az közölje, de szerintem ez így elég tuti!


Egyébként ajánlom még a benzintank pucolását is elvégezni, az is meglepő tud lenni.

2013. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 pagan ***** válasza:
nem tudom mire gondolsz,de itt nem arról van szó hogy teleönteni fékfolyadékkal:D,fél liter maximum a csere előtt,aztán meg kell járatni kicsit és ennyi,leenged és bele az új olaj,ez bevett szokás,nem tudom mi ezen oly meglepő...
2013. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hát én nem barmolnám bele, teljesen nem tudod kitakarítani belőle
2013. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
4-es .Ilyen nagy okosságot még nem hallottam.De ne is reklámozd mert körbe röhögnek. És ezzel a formátummal hogyan szeded ki a motor rejtet zugaiban megült átzsírosodott olaj sarat. Mert pont arra kell az adalék,v gázolaj ,stb,hogy feloldja az ilyen helyeken elbúvó olajsárnak nevezett anyagot.
2013. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szedtetek már szét motort ?

Aki igen az tudja vannak kritikus helyek ahol pont az áramlás gyengesége miatt megül a gané !

Ezt csak a kaparó csavarhúzó oldja ...ezek szerint a 4-s válaszoló nem volt messze a tutitól ! :)

2013. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7-esnek üzenem, hogy a gyári szakszervizben csak leengedik a régit, és beleßasszák az újat, plusz szűrőcsere.
2013. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt lehet, hogy oda kellett volna irnom, hogy most ez a kérdés egy 140 ccm pitbike-ra vonatkozik.
2013. febr. 24. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!