Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm jobb elsö kereke...

Az autóm jobb elsö kereke menet közben egy picit ropog, a kormány néha egy picit jobbra húz. Nagy a baj?

Figyelt kérdés

Azzal nyugtattak, hogy ezzel még a világ végére is elmehetnék. Nagyobb baja lesz, ha várok vele egy hónapot? Nem vagyok most túlságosan eleresztve pénzileg...

KÖSZÖNÖM



2013. febr. 23. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól füüg..

Ha elsőkerék csapágy (bár az inkább morog) akkor a világ vége nem megy vele.

Most mit mondjak? Elmehet még 5000km.-t is, de nincs rá garancia... Egy autómentés meg sokba kerül.

2013. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A gumid kuka ......
2013. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szántóvető ***** válasza:
lehet hogy kormányösszekötő gömbfej.ha szétakad akkor irányíthatatlan lesz a kerék.
2013. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
esetleg féltengely is lehet
2013. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Beszéltek hülyeségeket féltengely, meg gumi.

Egyértelmű. hogy kormányösszekötő külső gömbfej, vagy épp alsó talpas. A kopogás stabilizátor is lehet. 20 ezer Ft elég jó eséllyel megoldja, de az is lehet, hogy 10 munkadíjjal.

2013. febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam le: inkább kopogó hangot hallat. Nem lehet, hogy a jobb elsö lengéscsillapító felfüggesztésénél a csapágygolyók törtek össze?
2013. febr. 23. 18:29
 7/13 anonim ***** válasza:
toronycsapágy?
2013. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért nem árt megkérdezni, hogy mit látott a szerelő vagy aki megnézte.

Milyen autód van?

2013. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A szerelö azt mondta, hogy hangosítsam fel a rádiót, nem probléma. De szerintem csak szimplán nem volt kedve összepiszkolni vele a kezét. Az egyik ismerösöm felnyitotta a motorháztetöt, megrángatta a kereket, és az mondta rá azt a diagnózist, amit leírtam. De ö nem szerelö, nem tudom, hogy tényleg az-e a baja. A Vectrám van.
2013. febr. 24. 16:32
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem toronycsapágy. Az ad ropogós, morgós hangot - féltengely után - De a féltengely általában kanyarban recseg.

Lehet még rugótörés,de az tipikus csörgő hangot ad ki, mintha lemezdarabokat ráznál egy dobozban.

A tornycsapágy esetében szokott húzni a kormány, mint neked.

A kerékmozgatással általában a kormányösszekötőt, támpcsapokat lehet leellenőrizni. ez a leggyakoribb hiba és a legolcsóbb is. De a te esetedben nem hiszem, hogy ez van.

Vagy tornycsapágy v -kisebb eséllyel- féltengely.

2013. febr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!