Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyugodt vezetési stílus...

Nyugodt vezetési stílus mellett mennyit eszik egy 1.6-os benzines Carisma városban?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy ha tényleg nem rúgom neki túlzottan...

Autót szeretnék vásárolni, és ez az autó nagyon tetszik, viszont már több helyről halottam, hogy 10 liter körül legurít városban ?

Valóban fogyaszt ennyit, akkor is ha nem rúgom neki túlzottan ?

Mert akkor lemondok róla, bármennyire is tetszik, mert nekem az a fogyasztás nagyon sok...



2013. febr. 25. 11:23
 1/3 anonim válasza:
9-10et tényleg megzabál városban, de elég jó autó. Autónavigátoron a használói vélemények között megtudhatsz róla elég sok mindent. nézegesd végig őket, ott írnak fogyasztást is és sok más infót is kapsz. [link]
2013. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hasonló paraméterekkel rendelkező Corolláról,Astráról,Vectráról tudok véleményt mondani,bizony 9körül alakul városban télen akár 10-et is beverhet.
2013. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ennyire tetszik, én utánanéznék jobban a fogyasztási adatoknak, úgy értem, megnézem, hogy aki valóban a fogyasztásra megy rá, az mit ért el. Városban számít a legtöbbet a vezetési stílus, hiszen változó sebességre van szükség, viszonylag alacsony sebesség ergo légellenállás esetén, s míg a tipikus vezető egy csomót fékez, ez bizonyos mértékig szükségtelen pazarlás (bizonyos mértékig pedig elkerülhetetlen, motorral jobb, mint autóval, mert kis tömege miatt könnyebben lassul fék nélkül).

A Carismát sajna nem ismerem, a fuellyn volt pár adat, de attól még nem vagyok sokkal okosabb, annyi paraméter van... De az igen valószínű, hogy valamennyire le lehet nyomni a fogyasztását, hacsak nem durva városi környezetben használod (dugó, nagyobb sebességű szakaszok, hektikus forgalom, nagyon rosszul belőtt lámpasor, mit tudom én. ezek elrontják a dolgokat, Budapest belvárosában nekünk sem olyan szépek az értékek, mint Székesfehérvárott). Keresni kéne egy Carisma tulaj hypermilert :P

Persze a nagyon rövid távok rossz fogyasztást eredményeznek, ez ilyen, a hideg motor nem jó.

Viszont ha ismered a terepet, az segít ;) A dimbes-dombos utak is :) Főleg, ha nem a lejtő után rakják a stoptáblát/lámpát...


De ez valószínűleg már több, mint amit tudni akartál. De ki tudja?

2013. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!