Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért megy fel a passat 3BG...

Miért megy fel a passat 3BG kombi motorjának az alapjárati fordulatszáma 850-ről 1000ford/percre?

Figyelt kérdés

2013. febr. 25. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Klima nem kapcsol be?
2013. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nos nem tudom ez mennyire lehet igaz nálad, de nekünk az volt apa kocsijánál, hogy..

Megyünk valahova, adja a gáz, rendesen vezet, de amikor leveszi a gázról a lábát, és alapjáraton menne, a motor 1500-on pörgött, és nem tudtuk, h miért..

Aztán megnéztük a motornál, tudod van az a damil ami az alapjáratot szabályozza.. nos az a kocsiban el van rojtosodva, és lényegében beakadt a damil, ezért maradt a fordulatszám nagyobb.

Szerintem nézd meg ezt a kis alapjáratos damilt, vagy ami a te kocsidban van, lehet ott a gond.

Ja, amikor így magasabb maradt az alapjárat, a gázpedált a lábával nem benyomta, hanem visszahúzta, és akkor leesett megint az "alap" alapjáratra.

Remélem segítettem valmit, hanem világos akkor írj privit,válaszolok szívesen.

2013. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Damil." :D Régen röhögtem ilyen jót. :D Egyébként gázbowden és valóban okozhat ilyet, csak nem ennél az autónál, mert ennek elektronikus gázpedálja van.


Kérdező: milyen motor van benne? Mikor jelentkezik, hidegindítás után egyből, vagy üzemmelegen, esetleg eltűnik-e magától. van-e más tünet?

2013. febr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A klíma nem megy...

Ha a klíma kapcsolna be akkor lemenne a fordulat..

2013. febr. 25. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Fordulatszam jelado vagy ha dizel,akkor erdemes lenne megnezni a pd elemek allapotat is (befecskendezett mennyisegkulonbsegek) - nekem is elofordult mar ,de idoszakosan ,igy nem tudom diagnosztizalni. A passatklub forumon is olvastam mar errol a hibarol,ott motorkopasrol irtak. Mennyi az alapjarati fogyasztas uzemmeleg motornal ( liter/h) ?
2013. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
0,7-0,9 liter között változik !A müszer szerint a PD elemek jók!
2013. febr. 26. 16:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor az meg nincs szetkopva . Remeljuk lesz ertelmes megoldas , nekem ket alkalommal fordult elo,mindketszer menet kozben ,motorfekezesnel vettem eszre,hogy nem lassul annyira,mint szokott,kinyomtam a kuplungot es 1000 kornyeken volt az alapjarat ,de mire hazaertem,hogy hibat olvassak belole mar normalisan ment es nem maradt semmilyen tarolt hiba az ecuban . Meg arra tudok gondoli,hogy a gazpedal potmetere doglodhet
2013. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
No,elöző vagyok : motorhöfok jeladó szenzort cseréld ki . Ha hibát olvasol , teljesen biztosan hozza is (instruments fülön) és megoldódik a gondod :)
2013. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!