Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért visít a váltó a kocsimba?

Miért visít a váltó a kocsimba?

Figyelt kérdés
El kezdett visítani a váltó az autómba. Érdekes mert nem egy bizonyos sebességbe hanem változóan, van hogy kettesbe és négyesbe de van hogy hármasba és ötösbe. Nagyon idegesítő! Mitsubishi carisma 2001-es. Annyit kiderítettem hogy renault váltó van a kocsimba amit nem fogok fel hogy egy japán kocsiba hogy lehet francia váltó. Aki tud valamit hogy mi lehet írjon. köszönöm.
2013. febr. 25. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
és olaj van benn?
2013. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Annyit kiderítettem hogy renault váltó van a kocsimba amit nem fogok fel hogy egy japán kocsiba hogy lehet francia váltó"

Úgy, hogy a te elméletileg japán autód Hollandiában készült, a NedCar-nál és ugyanazokra az alapokra épül, mint az elméletileg svéd Volvo S40. De a dízel hajtásláncok a Carismában a Renault-tól érkeztek, ami meg ugye - szintén elméletileg - francia. Na, ennyit az örök "japánótó-németótó-franciaótó" vitáról.

Az, hogy mikor milyen fokozatban visít, fölöttébb érdekes. Ha csak egy fokozat lenne problémás, akkor rá lehetne fogni a szinkrongyűrű kopására (bár ott sem a visítás a legfőbb tünet), így viszont érdemes lenne megnézni, mi a helyzet a váltóolajjal. Lehet, hogy nem sok van már benne és az sem kizárt, hogy a kenőanyag kicsit már elfáradt. Ha jól tudom, ezek már élettartamkenésűek voltak, de sajnos csodák nincsenek: tíz év és több tízezer (százezer?) kilométer után egy olaj sem olyan, mint újkorában.

2013. febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm a választ. nem tudom hol kell benn megnézni pedig átnéztem meg a használati útmutatóba semmi nincs hogy hol tudom ellenőrizni az olajat.
2013. febr. 25. 17:13
 4/14 anonim ***** válasza:
Mit értesz visítás alatt és mennyire hangos? Kuplungolásra elmúlik? Ha kirakod üresbe és visszarakod elmúlik? Más tünet van?
2013. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
sajna franciák sok féle kocsiba bele piszkáltak és ami elöte menőgép jo motor volt az ma már egy nulla franciagépek alapból rosszak, igy olcsón eladják olyan gyártoknak alkatrész terveiket amikre van vevő.bele nyultak a te kocsidba, nissan-okba .
2013. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

olaj csere!

Ugyanmár egy francia autó mégis mitől lenne rossz? Mindegyik autónak vannak tipus hibái, emlitsük a bmw 30d-jét vagy az audi 2.5tdi-jét, esetleg az automata váltójukat, vagy épp a 2.0pd-ket.. de akár franciánál a régebbi 3.0 dci-k közt is akadt rossz motor. Mindegyik autonál elmondható ez, nem egy adott márkára, vagy hova tartozásától függ ez :)

2013. febr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy egy japánt is meg emlitsek akkor már, az 1.8as galantok, milyen érdekes h 80%-uk csapágyas lesz.. nem?:)
2013. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
kuplungolásra elmúlik de ha kiengedem ugyan úgy visít eléggé hangosan. van mikor csak halkan de van hogy gyorsítok és 2ből rakom 3ba és ahogy berakom harmadikba elkezdi és akkor nagyon hangosan. ha kirakom üresbe és vissza akkor is ezt csinálja. Amúgy a francia kocsik sztem nem a leg jobbak mert nekünk van ez a carisma és a mostani hibája alatt semmi nem volt vele még, 150 ezer van benne, hajtom néha és semmi baja sincs. l200-unk is van 100 ezer km-el és egyszer volt vele vmi kis elektronikai gebasz de az még gariba javítva lett azóta semmi. haveromék renaultja 100ezret ép hogy futott de rá lett már költve több 100ezer. lerakódások a motorba meg henger fej vetemedés stb..
2013. febr. 25. 21:54
 9/14 anonim ***** válasza:
Előszöris egy olajszintet nézz azon a váltón. Kuplung mikor volt utoljára cserélve? Első körben arra érdemes ránézni a váltó megbontása előtt. Látatlanban gyanús hogy inkább ott lesz valami gond.
2013. febr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tuti hogy váltó?

Visítani szokott az vízpumpát hajtó szíj, amikor a vízpumpa már nehezen mozog.

2013. febr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!