Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli motorozás káros hatása?

Téli motorozás káros hatása?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a téli motorozásról, volt akinek kárt tett az útszóró só vagy a víz a motorjában? Én használtam elég rossz időben és hóesésben is a robogóm, szinte mindig lemostam a blokk alját slaggal letöröltem ronggyal aztán ment a meleg garázsba, a szerelő viszont még is azt mondta hogy elkezdte marrni a só ennek ellenére... mit gondoltok, túloz? Mennyi ideig bírja a motor ezt, egy két éven belül szétrohadhat tőle? Úgy 5 évig szeretném még használni a robogót...
2013. febr. 25. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanmár..lekell mosni azt kész.. Egyáltalán mi rohadna szét egy müanyag idomos kismotoron, ami nagyrészt burkolt és ami kilóg az is alu..
2013. febr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát pont az alut szereti enni a sós lé, de az igaz hogy nem megy tönkre csak látványban lesz csúnyább, megha le is mosod akkor no problem
2013. febr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Motorral nem megyek latyakban.

De össztelós alu vázas bicajjal elég sokat mentem. És hát...

Ahol a festék le van kopva az alu vázról ott szépen megkezdte a só, a vízkivezető lyukakon befolyva a váz belsejét szintén megmarta a só.

De ez igazából annyira nem vészes.

Nagy gondot főleg az első teleszkópnak okozott, ott a krómozott villaszárakról lemarta a krómot és rozsdál az egész...

Meg a váz csuklópontjait, csapágyait is eléggé leamortizálta.

Mindezt annak ellenére hogy kb havonta zsíroztam/olajoztam minden ilyesmit. De kb semmit nem ért.


Namost egy robogó meg azért bonyolultabb szerkezet. Szóval elég sokat árthat neki(bár gondolom nem mindenhol szórják úgy az utakat mint mifelénk hogy amint egy kicsit szárad teljesen fehér lesz az aszfalt a sókristálytól...)

2013. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a motort/robogót nem kárositja jobban a sós latyak, mint az autót. Azonban ennek ellenére soha nem motorozok télen, mert be kéne öltözzek mint egy medve nagyon drága cuccokba, hogy ne tegyem tönkre az izületeimet. És nincs kedvem minden út előtt és után 5 percig öltözködni.
2013. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De rohadni nem fog mert a vázburkolt...
2013. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!