Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 100W-os izzót rakok a...

Ha 100W-os izzót rakok a kocsiba a gyári 55W-os helyett, akkor nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Golf 3ról van, szó és H1-es izzófoglalat, tehát olyasmire vagyok kíváncsi hogy az elektromos rendszert nem-e teszi tönkre...

2013. febr. 26. 18:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
bocsánat rosszul fogalmaztam, inkább úgy írom hogy világít elém rendesen, de nem az út közepét világítja meg, hanem inkább csak a széleit
2013. febr. 26. 18:54
 12/17 anonim ***** válasza:
Azon a száz wattos izzó ugyanúgy nem segít. Csak messzebb fogsz ellátni az út szélein. Nézesd meg (főleg) a bal oldali lámpádat (a jobb oldali természetes, hogy inkább az út szélét világítja meg...), egy fényszóróállítás csodákat tehet.
2013. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
és a bal oldalin merre állítsak ilyen helyzetbe?
2013. febr. 26. 19:18
 14/17 anonim ***** válasza:
Te? Semerre!
2013. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Napkiraly ***** válasza:
rossz a foncsor a lámpádon még ha nem is látszik. Új lámpa vagy foncsorozás kell, égőkkel esélyed sincs
2013. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nemtudom ki hogy van vele,nekem egy AUDI 80-asom van,85-ös évjáratú,kb. 2,5 éve vettem bele 2 db. nemtudom milyen márkájú 100/130 W-os halogén izzót,és még mai napig is működik,sem a foncsornak,sem pedig a búrának nincsen tőle semmi baja.Ja,és a biztosítekot sem veri ki.Van olyan,hogy heti 4800-5500 km.-ert megyek,és ugye a lámpának pedig működnie kell,mert a hatóság előszeretettel osztogatja a sárga csekkeket ellenkező esetben.Ehez még csak annyit,hogy a hejzetjelzőbe való 5w-os izzót is kicseréltem a Mercikhez gyártott 10w-osra.Mindezt azért csináltam,mert elég sokat járok este,és éjszaka,és nekem is gondok voltak a fényerővel,na meg a szembe jövö 6-8 lámpás kamionokkal.Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy mindenki cserélje ki az izzóit,és majd lessz ahogy lessz,én kipróbáltam,és hála istennek,na meg a német mérnököknek,az én autóm birja a nagyobb wattszámú izzókat is.
2013. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Na megjött az első fényerőhuszáraki előre dupla erősségű lámpát vesz, hátulra meg kicseréli a helyzetjelzőt féklámpába való izzóra. Na az ilyenek mögött szoktam menni refivel (ha már attól fél hogy sötétbe nem veszem észre az autóján pislákoló normál helyzetjelzőt akkor szerintem tök jogosan haladok mögötte fényszóróval, hiszen az is csak azt segíti elő, hogy jobban lássam f*ostalicskáját) majd megelőzve rácsapom a hátsó közlámpát, hadd szolizzon ő is.

Az ilyenek híg agyába nem fér bele, hogy este különösen esőben marha zavaró a kaleidoszkóp szerű hátsó díszkivilágítás, mert ugyebár valahogy az utat is kellene néznem de csak a rohadt nagy vörösséget látom magam előtt.

Aztán sipákolnak ha valaki jól se**betossza az autóját mert nem veszi észre, hogy a stoplámpa ég nem a duplaerős helyzetjelző. Az ilyen autókat mind ki kellene szedni közúti ellenőrzés során és műszaki vizsgára küldetni...

2013. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!