Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1993as 1. 0 Suzukiba beletehet...

1993as 1. 0 Suzukiba beletehetem a Shell Rimula R6M 10w40 (dízel) olajat?

Figyelt kérdés
[link]

2013. febr. 26. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon kéne. Egyrészt dízelbe való, másrészt abból is a magas igénybevételűekhez.


A dízelmotor-olajok összetétele más mint a benzinesbe valóké , hosszú távon rosszabbul reagálnak a benzin és az égéstermékinek jelenlétére mint egy normál benzinesbe való olaj, az ezres blokk pedig hidrotőkés, tehát pláne nem tesz jót neki a rossz minőségű, vagy a rendellenes használat miatt idő előtt elhasználódott olaj.


ACEA A3/B4 szabványnak megfelelő olaj mehet bele, pl Valvoline Maxlife.

2013. febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha mindenféle képen ilyen drága olajat akarsz beletenni, akkor a Shell Helixet 10W40-est ajánlom. Nekem bevált.
2013. febr. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

A benzinmotorban az olajok hígulni szoktak az elhasználódás során, a dízelben sűrűsödni. Ennek a bekerülő üzemanyag és égéstermékek stb. sok oka van, de eltérő tulajdonságokra van szükség a hosszú olaj-élettartamhoz. Ennek megfelelően teljesen más adalékanyagok vannak bennük.

Egy drága olajat gondolom nem 5-7000 km-re akarsz a kocsiba rakni. Ilyen rövid távon nem lenne gond a másmilyen olaj, de 10-15000 km-nél már drasztikusan romlanának az olaj kenési tulajdonságai, az eredmény rosszabb lenne, mintha valami alacsonyabb minőségű, olcsó, de típushoz való olajat használnál.

Én ajánlom inkább a Liqui-Moly 10W40 molibdénszulfidos olaját, nem olcsó, de nagyon jól teljesít hosszú távon is.

2013. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az olaj az ingyen lenne azért merült fel bennem, hogy beletegyem a suzukiba.


Egyébként Valvoline Max Life-ot szoktam használni.

2013. febr. 27. 10:53
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
Ha ingyen van, nem kár érte, szerintem 5-7000 km-re nyugodtan betöltheted, de aztán cseréld.
2013. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, ingyen 5-7000km-re jó, de ha előbb hallod hogy csattognak a hidrotőkék akkor amint lehet cseréld le.
2013. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!