Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1, 0 ; 1,2 ; 1,4 ; 1,6 stb....

1, 0 ; 1,2 ; 1,4 ; 1,6 stb. Mikor milyen motorral vegyek autót?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nem vagyok egy műszaki ember, az autó nekem csak egy eszköz, ami elvisz A-ból B-be...


Kérdésem, hogy milyen motorral érdemes autót választani, ha cél a minél alacsonyabb fogyasztás, de ugyanakkor fontos, hogy alkalomadtán 3-4 embert is kényelmesen el tudjon vinni a gép. Max sebesség a pályán elérhető 130 lenne, akár 3-4 emberrel is. Cél az is, hogy ne erőlködjön soha.


Sokaktól azt hallom, hogy 1,4 alatt felejtős autót venni és az is tévhit, hogy mindig az 1,0 fogyasztja a legkevesebbet.


Ki mit ajánlana a fent említettek tükrében?


Köszönöm szépen!



2013. febr. 28. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Neked egy minimum 1.6-os autó ajánlott! Ilyen kis kávédarálókat tényleg életveszélyes alapból is venni. Nézz baleseti híreket, képeket, videokat. A legtöbb baleset előzés miatt van, a legtöbb ilyen balesetet okozó autó pedig kis kávédaráló motorral van szerelve és ezért nem tudták vele idejében befejezni az előzést és ezért kellett meghalniuk, vagy súlyosan megsérülniük a benne ülőknek. Ha tehetném, 1.6 alatt az összes autót kivonatnám a forgalomból és soha, semmilyen körülmények között nem engedném őket közútra!
2013. febr. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Na utolsó azért ez nem teljesen igaz

Egyáltalán minek kezdenek bele előzésbe ha látják hogy jönnek szemből semmi baj nincs akis motorú autókkal csak azokkal akik vezetik ez pont olyan mikor az útra fogják a belesetet mikor pl jeges az út holot ki mondta valakinek is ha 90 a megengedet akkor annyival kel menni akkor is ha belehal.Érted mit akarok mondani

Kérdésedre válaszolva a fogyasztás változó még az ugyan olyan térfogatú motorral rendelkező autóknál is mert van olyan amelyik jobban ki van hegyezve az valószínű hogy többet eszik és akár lehet egy 1.0 is anyi lóval ellátva mint egy 1.6


Tudom hogy kapni fogok érte de én a suzukit ajánlom neked

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


suzuki sx4

benzines

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


dízel

[link]

[link]


mondjuk a dízel autókkal nem járnál rosszúl mert nyomatékosabbak és kevesebbet fogyasztanak mint a benzinesek ezekről a dízel sx4-ről sok jót hallottam márn

Mondjuk nekem volt suzuki swiftem egy 1.0 a 130 az is kényelmesen vitte erőlködés nélkűl a pályán öszintén bevallom egyszer mentem vele 160-nat de továb bmárn nem mertem nyomni neki:)

Megtartottam volna a suzukimat is ha let volna rá pénzem de két autó fentartása már sok letvoln de a hosszú utakra való járás véget vettem egy nagy kényelmes 2.0 dízel toyotát

2013. febr. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség...

Nem csak az számít hogy mekkora a motor, hanem a kilónkénti kilowatt. Példának okádék F astra kombi 1.4 szívó 60kW és 1000kg, tehát 0.06kW/kg. Golf 6-os 1.4 TSI 90kW, 1190kg, tehát 0.076kW/kg. Hát nem sokkal több, pedig majdnem húsz év van köztük.

Persze számít az ereje is, ezzel nő az elérhető legnagyobb végsebesség. Könnyű és gyenge motoros autó ezért nem tud olyan gyorsan menni mint egy ugyanolyan kW/kg arányú erős gép. Ez leginkább a légellenállás miatt van.


Na de visszatérve a témára, én egy 1.5-1.6 benzinest, vagy ha nagyon számít a fogyasztás akkor 1.7-1.8 liter körüli turbódízelt (vagy nagyobbat) ajánlanék. Persze normális tömegű kasznival együtt.

2013. febr. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vizéli László ***** válasza:
Szerintem mind1 milyen nagy motort veszel, mert normál használatban nem olyan sok köztük a különbség fogyasztásba. Ha néha azért utazol tele kocsival érdemesebb a nagyobbat megvenned mert az akkor sem fogy ki a szuflából. Ha nagyon érdekel a fogyasztása érdemesebb a dieseleket is nézni. Nekem 1.5 CRDI motoros Kia Riom van 4,5 literes fogyasztással 110 lóerővel 81kw-os teljesítménnyel.
2013. febr. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt el kell felejteni a tévhitet, hogy kicsi motor keveset eszik.

Kicsi motor kicsi autóban kicsi sebességnél keveset eszik.

Egy csak városban használt 1.0 6-700 kg-os autó jól fogyaszthat, de amint hosszú távra kimész az autópályára, máris borul a mérleg.

Rengetegen vették pl. a Daewoo Lacettit 1.2 motorral, aztán a kereskedésben hőbölögtek a 9-10 l fogyasztás miatt. Igen, nehéz autóban izzadnak a mókusok a kerékben.


Lényeges a felhasználás. Színtiszta városi használatnál a kiskocsi az ideális, egy hosszú távon, szinte csak autópályán használt kocsinál nem kizárt, hogy egy háromliteres benzinessel jársz a legjobban.

Mindenesetre általánosságban a legjobb dieselben gondolkodni. Itt inkább az ár szokott akadály lenni.

2013. febr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bármilyen autót ajánlkok neked a VW 1.9 TDI motorjával. nem fogsz csalódni.
2013. febr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek Wadmalaccal :) A gyönge motor kisebb sebességre való (ha tud is menni gyorsabban a jármű, megugrik a fogyasztás), egy erős, nehezebb viszont városban nem az igazi fogyasztást tekintve, ott nem olyan hatékony.


Az igények alapján (autópálya, több ember, ne erőlködjön) erősebb autó kell. Nekünk egy 1.0-s Yarisunk van :D Nekünk tökéletesen megfelel, szeretjük, de nem ajánlanám csak úgy bárkinek :D Mentünk már 50-nel bakonyi emelkedőnek (s hol van az az Alpoktól), ahol nem volt képes tartani a sebességet ötödikben :)

Az emberek sokszor ezt felejtik el: a végsebesség egy dolog, 130-ra egy gyenge motor is képes, így okosak néha kijelentik, minek az erős? (Jó, ezt motorkerékpárnál szoktam hallani.) Úgy látszik, nem jártak még hegyi terepen. És pl. előzni is keveset szoktak.


Megfelelően választott kisautóval remek fogyasztást lehet elérni, de ennek nyilván ára van.

2013. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Napkiraly ***** válasza:
Döntsd el, fogyasztás vagy nem erőlködés. Ha eldöntötted, a köbcentit is tudod
2013. márc. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!