Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul a Simsonom. Mi...

Nem indul a Simsonom. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kb két hete vettem egy Simson S51-es motort. Eleinte elindult, ment rendesen. Aztán az utóbbi időben azt vettem észre hogy ha nem húzom a gázt leáll. Most pedig 1-2 napja már be sem indul. Mi lehet a baja? Apám szerint ki kéne takarítani a szűrőt, tankot stb. Hogyan tudnám én ezt megcsinálni? Illetve múltkor tankoltam bele kb 1 liter benzint, és olyan fél-1 dl olajat. Lehet hogy az a baja hogy sok olajat kevertem bele? Ha igen akkor most mit tudok csinálni, hogy jó legyen?

Kezdő motoros vagyok!

L/17



2013. márc. 1. 13:16
 1/5 anonim válasza:

3 alapvető dolog ami a baj forrása lehet :

légszűrő koszos(kimosod vízbe vagy kifújod)

Gyertyahézag nagy vagy be van köpve(drótkefével megdörzsölöd hogy fém színe legyen és bedugod a hézagmérőt és 0.4-nek kell lennie)

karbi koszos ( itt le kell venni az úszóházat és minden egyes lyukat kifújkálni kompresszorral)

ha ezekkel megvagy elméletileg pöcc-röff a géped , ha nem akkor érdemes megnézni hogy eljut-e egyáltalán az anyag a karbiba . ha még most se indul akkor vagy a hengereddel van a gond vagy az elektronikával

2013. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!:)
2013. márc. 1. 14:15
 3/5 anonim válasza:

A tünetek alapján inkább a gyújtással van baj.

Először a gyertyát nézd meg, ha tiszta olaj akkor csak annyit kell tenned hogy nyílt lángon -gáztűzhelyen- kiégeted

hagyod lehülni, majd szépen lepucolgatod.Ezután mennie kell.

Ha ez nem jön be -nem állítom hogy nem koszos vagy ilyesmi-akkor valószínűleg a gyújtással lesz a probléma, nah az a drágább dolog.Ilyenkor célszerű egy komplett gyújtásalaplapot venni, mert ezen ugyebár több alkatrész van mint pl.a gyújtó tekercs, ez utóbbi zárlata pedig gyakran produkál ilyen tüneteket amiket feljebb írtál.Ha a gyújtással van gond inkább vidd el szakihoz mert ha csak egy tekercset kell kicserélni az kb.1300 Ft körül van, ha egy komplett gyújtásalaplapot az cink mert az úja kb 17000 Ft,használtat nem érdemes venni, mert nem tudod előre mennyit fog menni, pláne ha hibás, ne kockáztass.

2013. márc. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát apám megnézte, és mondta hogy vegyek rá pár dolgot, aztán ha azokat megvettem, kicseréljük és nem lesz jó, akkor lehet hogy a gyújtás a rossz tényleg... :/
2013. márc. 4. 08:55
 5/5 anonim válasza:
Nézdmeg a kompresziót is,trafó,gyertyapipa-gyertyakábel,
2013. márc. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!