Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogómra vettem nagyobb...

Robogómra vettem nagyobb karburátort, túl sok benzint kap a motor ha jobban oda húzok neki és meg fullad hogy tudnám beállítani?

Figyelt kérdés
Eddigi fúvóka 50 a mostani 90 , fúvóka méret csökkentésén kívül hogy tudnám beállítani?
2013. márc. 1. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Még véletlenül se mondd meg, milyen karburátorról van szó! Ez esetben előfordulhat, hogy valaki nem csak általánosságokat ír, hanem valami konkrétumot is tud.

A főfúvóka méretének csökkentése mellett a részterheléstűt (súbretűt) lehet még lejjebb engedni, esetleg kicsit lehet csökkenteni az úszószintet (de nem sokat, mert vannak karburátorok, amik attól is megbolondulnak). Egyébként meg nem tudom, milyen motorról van szó, de ha egy gyári kivitelű, tuning nélküli erőforrásra ráakasztottál egy nagyobb torokátmérőjű karburátort, akkor ne várd, hogy valaha is normálisan fog működni.

2013. márc. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet azért van ez, mert majdnem kétszer akkorát tettél rá, mint a gyári. Vagyis túl nagy a fúvóka.
2013. márc. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Dellorto 17.5 manuális szivatós karburátoról van szó.A henger új és elég nagy kompresszió van benne
2013. márc. 1. 20:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Piaggio Zip : mMllosi e13 sport légszűrő , sport kipufogó , 2 Extreme nyitott CDI ,Stage 6 short szívócsonk , 17.5 Dellorto karburátor
2013. márc. 1. 20:44
 5/6 bajuhovszki györgy válasza:
egyszerü))) a benzint kevesebbet adagolsz az állitó csavarral a levegőszabályzó csavart meg feljebb veszed hogy többet kapjon, de amugy irhatnád a motor fajtáját és a tipust is, és a porlasztó nevét se lenne hülyeség)) leirni
2013. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Le van írva feljebb egy sorral
2013. márc. 3. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!