Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Előzéskor átléphetem az amúgy...

Előzéskor átléphetem az amúgy megengedett maximális sebességet? Minden úttípuson?

Figyelt kérdés

Több jogsival rendelkező ismerősömet is megkérdeztem, mind mást mondtak...


Köszi a segítséget előre is!:)


2013. márc. 2. 11:19
 1/9 szántóvető ***** válasza:
nem lehet átlépni.
2013. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szabály szerint NEM. Gyakorlatilag meg még az is átlépi sokszor akit előznek.
2013. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 intrepid ***** válasza:
A KRESZ-ben van olyan mondat ami megengedi? Nincs. Akkor mi a kérdés?
2013. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tilos! Nem lehe átlépni! A gyakorlat persze mást mutat!
2013. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A megengedett maximális sebességet még előzés közben sem lépheted át, a KRESZ nem engedi meg. Ettől függetlenül néha előfordul, hogy arra kényszerülsz, hogy kis mértékben (5-10 km/h-val) átlépd a sebességet azért, hogy kellően biztonságos legyen a manőver - mondjuk ha előzés közben úgy gondolja a másik jármű vezetője, hogy őt már csak nem nyomod le, csak azért is gyorsít. Ilyenkor vagy mész tovább szabályosan és felkenődsz a szembejövő KAMAZ-ra, vagy kicsit túlléped a sebességhatárt és megelőzöd a nagyeszűt (mert néha van, hogy a visszatérés nem alternatíva). De ha ilyenkor sebességet mérnek, akár meg is büntethetnek az akcióért. Az már más kérdés, hogy mi lesz az eljárás vége.
2013. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet átlépni, de akkor meg nem lehetne biztonságosan előzni, ami a vezetésben a legvezélyesebb művelet, és pont ezt nem oktatják, de az már más történet.

Csak hogy értsed, az előzéshez kell minimum 15 km/h-s sebességkülönbség, de ha elötted 90 helyett 80-al mennek, úgy már nem is tudnád hivatalosan megelőzni, de én azt mondanám hogy előzéskor meg lehetne engedni 20%-ot felfele, mert úgy biztos hogy biztonságosan és szabályosan tudnál előzni.

2013. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző, értem mit akarsz mondani, de azt a 20%-ot is akkor pontosan meg kéne határozni, hogy hol és milyen körülmények között. Mert akkor így sokan büntetlenül mennének közel 160-nal autópályán a belső sávban.

(Mondjuk így is előfordul...)

2013. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
persze, meg kellene határozni hogy hogyan miként, de az előzés a vezetésben mindig is kényes téma, és azt tartom a legnagyobb bajnak hogy, nem tanítják oktatáson, mert nem visznek ki főútra, csak egyszer kétszer, ahol nem te előzöl hanem téged előznek mert lassan mész mert sokat eszik az autó...
2013. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az előzés NEM ad okot a szabályok megszegésére!
2013. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!