Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Alto 1.1 féltengelyt...

Suzuki Alto 1.1 féltengelyt védő gumiharang mind két oldat szakadt. Mind a két féltengely egyenletesen elkophatott pár hónap alatt?

Figyelt kérdés
Aláfeküdtem az autónak,mert érdekeltek az egyik hozzászóló által említett gumiharangok. Én ezt az ütemes kopogást az év legelején vettem észre.. azóta maximum 200km-t ha mentem vele.. tán annyit sem. Szóval köznapi értelemben most "alig van használva" az autó. Azt szeretném megtudni hogy akkor a gumi harang valamikori "közel múltbeli" szakadása miatt ez(+ a szakadás után eltelt idő,amit nem tudok) alatt,teljesen egyenletesen elkophatott mind a kettő oldal? Egy időben mindkét oldalon egyszerre azonos intenzitással jelent meg a kattogás.. és az is úgy hogy egyik nap nem volt semmi,aztán másnap meg már hallottam. Illetve azt szeretném még megkérdezni hogy mi ennek a "mechanizmusa" pontosan miért is vagyis mi "kattog benne"? A belekerült por,és mocsok elnyírta,lekoptatta a forgó alkatrészeket?
2013. márc. 2. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:

"A belekerült por,és mocsok ,lekoptatta a forgó alkatrészeket?"

Igen, az edzett acél alkatrészek (mert olyanok vannak ott) semmivel sem ellenállóbak a rozsdának, mint a sima vas..

És ha bemegy a víz, meg a por, ami olyan mint a smirgli, ráadásul hiába van kiszakadva, nem vagy nehezen szárad ki

ezzel egy nyirkos mikroklíma marad ott.

Na ott akkor semmi jó sem történik....

2013. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor már észrevetted a kopogást, addig jó pár km-ert mehettél vele, szakadt gumiharangokkal. Én minden kerékcserénél ellenőrzőm a gumiharangokat. /gömbfej, kormányösszekötő, féltengely/
2013. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsőkerékhajtás.....

Amint észleled hogy szakadt a gumiharang,rögtön cseréld,és ne az ezer forintos unixosra hanem a drágább minőségire mert az pár hónap után ugyanúgy elszakad.

Az Alto egy kis autó,sajnos a benne felhasznált anyagok sem a legjobb minőségűek,valamint nincsenek túlméretezve,ez az igazság sajnos.

2013. márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ma 14:32.. Hát azt hiszem hogy ezek után nem lesz olyan kerékcsere hogy ezt meg ne tegyem. A szomorú az egészben hogy felnire szerelt cseregumik (téli-nyári szettem) van. így ezt a dolgokat itthon megcsinálom,azért hogy ne "álljak sorba".. meg "megtakarítsam" azt az 1000-1500Ft-ot alkalmanként,de ez esetben jobban jártam volna a szerelőnél,mert talán észrevehette volna időben ezt a mostanra kb:20-30.000Ft-osra duzzadt hibát.. talán még időben,ha már én nem "tettem". :S (Ennyit a spórolásról.. mennyiszer áttetethettem volna a kerekeket ebből a pénzből? Inkább nem számolok.. ez kb olyan mint amikor állandóan az ingyen helyet keressük,aztán egyszer a baleseti sebészet előtt amikor a törött lábú cimborádat viszed,arra mész ki hogy a zsernyákok végigbüntetik a sort.. és szerencséd van ,mert észrevetted.. így csak egy 10-es a 30 helyett.. nincs feljelentés,és büntipont sem. :D )
2013. márc. 2. 15:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy megállni tilos volt a sor végén a lombok takarásában.. de a rendőrség az rendőrség.. pénz kell!! :D Ha ez épp baleseti előtt van akkor ott.. kit érdekel hogy nem jókedvébe megy oda az ember igaz?!!! Szóval csak azt akarom mondani hogy mindenki figyeljen a "spórolásra",mert szó szerint a legkisebb "lanyhulásra,és figyelmetlenségre" lesnek,és ugranak.. Figyelem a zsebünkben kotorásznak emberek! Nem csak a rendőrség amúgy,hanem mindenki akinek módja akad rá! :)
2013. márc. 2. 15:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze a saját figyelmetlenségünkkel csak tetézhetjük a bajainkat.. mint ahogy most én is tettem.. Szóval nem vagyok autószerelő,nem értek hozzá,de az ilyen alapokra ezentúl megpróbálok figyelni.. gumiharang,felfüggesztés,futómü!
2013. márc. 2. 15:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a szerelő alatt a gumis műhelyet érted, akkor megnyugtatlak, őket kutyául nem érdekli, hogy neked milyen állapotban vannak a gumiharangjaid. Nekik csak az a lényeg, hogy a kerék jó legyen (centírózás, tömítés, és felcsavarozás). Lehet nem is ért hozzá, vagy nem veszi észre, ha meg észre is veszi, az csak a jó indulatán meg emberségességén múlik, hogy jelzi neked mit látott. "Nem vagyok én autószerelő, és különben sem az én kocsim, csináljon vele a tulaj azt amit akar". Hogy ott spórolsz ahol tudsz szép dolog (én is ezt a kerék cserélősdit játszom. olcsóbb megoldás és a gumikat is kímélem vele, nem kell annyit le meg fel teszegetni 1 felnire), nincs is ezzel baj, csak legközelebb erre jobban oda kell figyelni és nem lesz baj. Ha havonta csak 1x nézel alá, már azzal is nagymértékben csökkented annak a lehetőségét, hogy még1x így járjál.


Ami a mechanikáját illeti.:

Kiszakad a gumi (ha a gumi kiszakad az mindig bajjal jár) :D belemegy a kosz, por és mocsok és szépen elkezdi lekoptatni a fogaskerekek tetejét hegyesről, domborúra. Ezáltal a motor nem tudja tökéletesen átadni a hajtást a kerekeknek, mert a fogaskerék "ugrik", amit egyfajta kattogó hang (amit már megtapasztaltál) kíséretében könnyedén észre lehet venni.


A tanulópénz mindig drága. Legközelebb majd jobban odafigyelsz a járművedre. :)

2013. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szervizek többségénél az átvizsgálás ingyenes, vagy a díja beszámítható a szerelésbe.


A gumiharangokat és a gumifékcsöveket idejében ki kell cserélni, ha hajszálrepedések láthatók a felszínén, így megelőzhető a komolyabb költség.

2016. dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!