Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi az esélye ha jogsi...

Mennyi az esélye ha jogsi nélkül motorozok kis 6000fős városban dt50 el hogy elkapjanak?

Figyelt kérdés
és ha csak a töltésen mennék jogsi nélkül?vannak sorompok a rendör nem tudja kikerülni.. csak ha mondjuk megragad beköpi a gyertyát stb akkor elkaphatnak.. ennek mennyi az esélye ha csak töltésen mennék? feljönnek? esetleg uton?

2013. márc. 2. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg van az esélyed hogy elkapjanak! :D
2013. márc. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó lesz az a két év eltiltás?
2013. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Már a kérdés színvonalából is kitűnik, hogy valami 14-15 éves suhanc purgyé tette fel ezt a kérdést. ;) Legalább a kresz-t ismered? Mert annak teljes hiányába inkább ne menj sehova. ;)


Na de! Ha felveszel egy bukót, és nem feltűnősködsz, hanem kulturáltan közlekedsz, akár még a belvárosba is elszaladgálhatsz. Lehetőleg a főutat kerülve mellékutakon, és a helyi rendőrőrsöt sem árt nagy ívben elkerülni (már persze ha van ilyen a lakóhelyeden).


Töltéseken és egyéb lakott területen kívüli részeken nem sűrűn láttam még rendőrt(max, ha cigarettacsempészeket akarnak elkapni, de az meg inkább este sanszos), ha csak nem épp szolgálaton kívül arra bicajozik. :D Persze esély van rá, hogy megállítanak szúrópróba szerűen, hisz az ördög sohasem alszik. :P


Ha jól tudom a rendőrök nem üldözhetnek motorost, mivel fokozottan baleset veszélyes. Mondjuk azt nem tudom, hogy ez csak az 50ccm feletti motorokra igaz, vagy az összesre.


Viszont, ha egyszer elkapnak, nem csak a büntetés lesz szép, hanem az is amit apádéktól fogsz majd otthon kapni. És még valami! Ha baleset részes leszel, akár okozó, akár szenvedő fél, akkor bizony vállalnod kell a felelősséget! És bizony nem lesz enyhítő körülmény, hogy "nekem még nincs jogsim".

2013. márc. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"és ha csak a töltésen mennék jogsi nélkül?vannak sorompok a rendör nem tudja kikerülni"


Az már a közforgalmú utaktól elzárt magánút, ott minden további nélkül motorozhatsz jogsi nélkül is. A többit előttem leírták.

2013. márc. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

50-50%

vagy elkapnak vagy nem

2013. márc. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A jogsi nem arra van, h ne büntessenek meg a rendőrök, hanem arra, hogy megtanultad a kreszt, megtanultál legalább olyan szinten vezetni, h lerakhasd a rutin, meg a forgalmi vizsgát.

Mint már mondták előttem, ha lesz vmilyen baleseted, szépen megbírságolnak, és X évre eltiltanak a vezetéstől.

2013. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

50%


láttam egy esetet, amikor a rendőrök meszeltek egy motorost. Az lassított, majd bemutatott, és csutkagázzal el. Azt hittem hagyják, de nem. Beugrottak a járgányba, és utána. A mocis lekanyarodott egy szántásba, de mindjárt az elején valamiért leállt. Próbálta indítani egyre elkeseredettebben, miközben a rendőrök az út széléről begyalogolva kényelmesen rátették a kezüket..


...na itt a másik ötven százalék jött be.

2013. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hány éves vagy???

akk inkább tedd le kismotorra a jogsit

2013. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Arany pucám, szerintem maradj a szobabiciklinél! Az való neked ennyi ésszel, nem motor....
2013. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!