Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derbi gpr 50 vajon megéri?

Derbi gpr 50 vajon megéri?

Figyelt kérdés

Derbi gpr 50 megéri?

125-re is van jogsim, de pénzügyi okok miatt inkább 50-est vennék.( drágább, nagyobb fogyasztás, biztosítás) Ez kb éves szinten mennyivel jelenthet többet 125-nél?

Nem megváltani akarom a világot vele, csak A-ból B-be eljutni. Viszont ahhoz nekem kell a 90 km/h mert külvárosban lakom.

A véleményetekre, tapasztalataitokra lennék kiváncsi. Ajánljátok a gpr 50-t??

Nem mellesleg meg 190 cm es 80 kg vagyok.. 19 éves.


2013. márc. 3. 10:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Nem.
2013. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Miért nem?:(
2013. márc. 3. 10:38
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát ha 90km/h-val akarsz száguldozni 50ccm-es motorral, akkor az szerintem nagy hiba, mert elég hamar szét lesz pörgetve. Főleg ha 190cm vagy és mondjuk felmész 85kg fölé esetleg 90+ is leszel.
2013. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Akkor Derbi Gpr 125 jobb lenne? Mennyivel több a fenntartása?
2013. márc. 3. 11:11
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyiket sem vennék. Volt már néhány motorom - Derbim is -, de mi az a Derbi? Nincs is belőle 125-östől nagyobb. Érted, ez nem egy márka. 50-essel, ha nyélgázon mész pár hónap alatt kiszarik; ezek nem erre lettek kitalálva. 125-ös derbi az olyan 4,5 litert fogyaszt, pont annyit, amennyit a 400-as fzr-em. Annyi, hogy azzal már tudsz 90-el haladni, mert az egy utazósebesség annál a motornál. Ezekért a motorokért nem érdemes pénzt adni. Én a helyedben megcsinálnám az A2-t és rengeteg motor van 25kW-os papírral, ami valójában 46kW, mint pl. az én yamahám. Inkább arra gyűjtenék.
2013. márc. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval. Szerintem is szálj le a Derbiről (nem a legolcsóbb motor, említetted, hogy 125-ösre nem futja, az 50-es majdnem ugyanolyan drága...). Derbim még nem volt, viszont 50-es motorom (2T 6sebességes) már igen. Mindent elmondhatok róla, csak azt nem, hogy olcsó és megbízható. Persze, az 50-es robogókat simán otthagyja, de 90-es tempónál (nekem annyit nem is ment, mivel supermoto volt. 75-80 volt a vége.) pörög mint állat, meg visít. Nem használtam állandóan nyélgázon (pedig a haladáshoz igényelte a pörgetést), a fogyasztása 3,23liter volt, + a drága szintetikus olaj, amit elég gyakran kellett vásálnom (akkor nem tűnt fel, hogy sok, de most egy 125-ös 4T-vel járok, aminek a fenntartási kölcségei+ benzin fele annyi, mint az 50-es kisdarázsnak.). Utánaszámolsz, benzin+olaj kölcségeit összeadod, ott vagy, hogy egy sornégyes 400-ast, vagy egy szolíd 600-ast tankolhatnál. és ekkor még javítani nem kellett. kevesebb mint 10000 km-nél elkezdett haldokolni, nem tudtam, mi baja. Irány a szakszerviz. jól megcsinálták, de benyújtottak egy 600€- s számlát, ami sok. Fél motrot kicserélték (persely, dugattyú, gyűrűk, hajtókar, hengerfej, főtengely, csapágyak, tömítések, gyertya... Szinte egyedül a váltó maradt.), nem tudom milyen alapon, hisz csak 10 000 volt benne. Ládában megkaptam a rossz alkatrészeket, és tényleg ramaty állapotban voltak...


Ennyit az 50-esekről... Egy GPR50 árából találsz egy nyomatékosabb, igénytelenebb 4t 125-öst (a legtöbbel simán tudod tartani a 90-et, még 2 személlyel is. Nekem CBF 125-öm van, nem fogok róla itt ódákat zengeni, pedig lehetne. Tudom ajánlani. fogyasztása 2 liter körüli és szinte igénytelen. Gyári lánc 20 000km :) ). Inkább vegyél olyat, jobban jársz :) és lehetőleg japánt.


Széles utat!

2013. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Esetleg a fogyasztásukrol van valami infótok?
2013. márc. 3. 12:51
 8/19 A kérdező kommentje:

Hopp az utolsó kommentet nem vettem észre. Köszi!

Bár engem a derbi gpr gyönyörűsége egyből megfogott!:) de lehet akkor meg át gondolom párszor!

2013. márc. 3. 12:56
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
érdemes :)
2013. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%
meg ló f*szt érdemes. én nem venném meg
2013. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!