Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha motornál az olajnyomás...

Ha motornál az olajnyomás lámpa csak magas fordulaton gyullad ki, az mit jelent?

Figyelt kérdés
Magas fordulaton kigyullad, ha vissza engedem a gázt és beállok egy alacsonyabbra, akkor már nem. Mi lehet a gond?

2013. márc. 3. 10:35
 1/7 szántóvető ***** válasza:
54%
alacsony olajszint vagy olajszivattyú hiba.
2013. márc. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olajnyomásmérésnél (szervizben) kiderül, hogy mi a gond? Illetve addig alacsonyabb fordulaton, ahol nem gyullad ki a lámpa, lehet vele járni? (Ez max. 4 nap).
2013. márc. 3. 10:45
 3/7 szántóvető ***** válasza:
32%
igen,meg kell méretni a nyomást.én nem járnék vele így.
2013. márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam egyébként - bár ne legyen igazam-, hogy ha az olajszint alacsony, akkor alacsony fordulaton is ki kellene gyulladnia, nem?
2013. márc. 3. 12:00
 5/7 szántóvető ***** válasza:
54%
igen,ez valószínű.az olajszintet könnyű ellenőrizni,az a lényeg hogy a motorhoz való legyen a nívópálca.
2013. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 napot ki kell bírnia. Ne forgasd nagyon. (valamilyen tesztben láttam régen, hogy Skoda Felícia olaj nélkül 17km-t elment. Persze aztán besült. Gondolom neked azért van ott olaj, ha csak magas fordulaton gyullad ki, szóval 4 napot nyugodtan használd, de ne kínozd.)
2013. márc. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szinte már a minimumon volt az olaj. Öntöttem bele még vagy 2 decit és most már nem gyullad ki (10km-en próbáltam, na persze nem folyamatosan magas fordulaton) se menet közben, sem üresben. Remélem csak ennyi baja volt, de azért mindenféleképpen elviszem egy olajnyomás-mérésre, meg egy olaj-és szűrő cserére. Köszönöm a válaszokat! :)
2013. márc. 3. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!