Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen gyenge a szikra?

Szabó Gy kérdése:

Miért ilyen gyenge a szikra?

Figyelt kérdés
Simson S51-em van.Nagyon gyenge a szikra,a gyertyát meg tudom fogni,nem ráz,mint ahogy normál körülmények között kellene.A szikra apró és sárga.Kicseréltem a kondit,a trafót ,a gyertyát.Semmi eredmény.Természetesen a motor sem indul.Hol keressem a hibát?
2013. márc. 3. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben lehúznám a lendkereket és belenéznék,húú vagy 10évvel ezelőtt mindennapos teendőim közé tartozott:)
2013. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megszakítót nézném meg.
2013. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet. A legegyszerűbb talán az ha a gyertya, gyertyapipa vagy a gyújtáskábel öregedett el vagy sérült. Ezeket a legegyszerűbb cserélni.

Aztán lehet kondi, gyújtótekercs vagy megszakító is. Ezek ellenőrzése, cseréje bonyolultabb és drágább.


Aztán az ,ami sok.sok régi motornál már mondhatni alap hiba az az elgyengült lendkerékmágnes. Az évek alatt ez rengeteget képes veszíteni az erejéből és így a gyújtás és a világítás is gyengébb lesz, sok esetben a csere sem ér semmit(ha a cseredarab is régi jó esetben az is el van már gyengülve), de fel lehet delejeztetni. Aztán akkor sok esetben még jobb lesz mint az új :) És ez többnyire nem is annyira drága művelet.

2013. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!