Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 90 es tempónál kigyulladt az...

Yoshimitcu kérdése:

90 es tempónál kigyulladt az olajvisszajelző lámpa meg zúgott is valami a műszerfalon. Leállitottam megálltam utánna beinditottam már nem világitott. Mitől lehett? Megnéztem az olajat fullon volt.

Figyelt kérdés
2013. márc. 3. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egy elektronikai hibára gyanakszom, valószínű hogy érintkezési probléma van, vagy a jelző műszer valamiért bezavarodott. Ha még egyszer előfordul ilyen vidd el szerelőhöz, hogy nézze át alaposan.

És most minden indulás előtt nézd meg az olaj szintet lehetőleg akkor ameddig még hideg mert akkor a pálcán pontosabban lehet látni hogy meddig van igazából az olajszint. Mert lehet hogy már kevés van benne vagy fogalmam sincs.

2013. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pillanatnyi zavar lehetett ,fals infót kaphatott az érzékelő. Vagy valóban fellépett egy olajnyomás zavar ...

Utána járnék a helyedben (VW ? )

2013. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen zavar ritkán lép fel, annak oka van.

Az olaj jelző lámpa nem csak azt mutatja, ha nincs elég olajad, hanem azt is ha nincs elegendő olajnyomás.

Helyedben olajat cserélnék.Megnézni mennyi jön le, milyen állapotban.Illetve levenném az olajteknőt tisztításra (feltéve hogy nem egy nagyon kevés kilométeres autótól van szó)akkor látszik az olajszivattyú is.

2013. márc. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen vw golf 2 es 1.3 as. nemrégen öntöttem hozzá friss olajat hogy frissítse a régit. félévente szoktam hozzá frisset önteni évente csere. 10w s castrol olaj van benne.
2013. márc. 4. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!