Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megbízhatóak a Derbi...

Mennyire megbízhatóak a Derbi motorok?

Figyelt kérdés
szeretnék motort vásárolni a jövőben és a véleményetekre lennék kíváncsi. a derbi márka mennyire megbízható? alkatrész ellátottság, taapasztalatok stb.
2013. márc. 3. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Piaggio csoport része. Ezek olasz gépek. Jónak számítanak.
2013. márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 petizacc ***** válasza:

Üdv!


1998-cas évjáratú Derbi Senda tulaj vagyok. Már több mint egy éve megvan a motor és nagyon elégedett vagyok vele. Megbízható és nagyon erős, jól gyorsul, a végsebessége 90 km/h. A digitális kilométerórám már másodszor megy tönkre, de a manuális kilométerórák állítólag jól működnek rajt. Ami alkatrész eddig kellett hozzá, (csak apróságok) eddig még mindent találtam, bár azt el kell mondani, hogy az alkatrészek nem olcsók, de cserébe minőségiek. Minőségi olajat kell tölteni a blokkba is és keverőolajnak is. Azon nem érdemes spórolni. Ha nem folyamatosan nyélgázon hajtja őket az ember akkor nagyon sokáig el fognak menni. Negatív tulajdonságnak még azt tudnám leírni, hogy a fejidomot 4 darab gumi rögzíti az első villához és hogyha ez a gumi elöregedik akkor könnyen elszakadhat, továbbá a motor sem olyan könnyen szerelhető mint mondjuk egy Simson (bár ez azért érthető) Például a gyertyát csak 21-es villáskulccsal tudom kivenni és belerakni, mert egy darab gyertyakulcsom sem megy rá. Amire még érdemes odafigyelni azok a műanyag idomok. Nagyon könnyen tudnak repedni. Én személy szerint nem bántam meg, hogy megvettem.

2013. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!