Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda feliciában kellene...

Skoda feliciában kellene cserélni bal első fékmunkahengert. A fékmunkahenger ugyanaz, mint a főfékhenger? Nem értek hozzá, és így nem tudok rendelni.

Figyelt kérdés
2 napja lett cserélve fékbetét,és azóta folyamatosan befog a fék.Füstölt,és izzott is.Visszavittem a szerelőnek,és azt mondta,hogy fékmunkahengert kell cserélni.Csak a vezető oldali első a rossz.
2013. márc. 3. 19:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Na akkor nem csak azt kell már cserélni, hanem betétet és tárcsát is :)
2013. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem,mert szét lett szedve újra,és jó a tárcsa és fékbetét is. Olyan sokat nem mentem vele.Hamar kiderült. :) Szóval esetleg a kérdésemre a válasz? :)
2013. márc. 3. 19:27
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A főfékhenger a depressziós fékrásegítőn /szervodob/ van rajta.A fékmunkahenger /dugattyú/ a féknyeregben található.

Fékbetét cserekor nem derült ki hogy szorul?

Vagy esetleg a csúszócsapok nincsenek berohadva?

2013. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Cserekor nem derült ki,mert ki se próbálta,meg a féket is elfelejtette rendesen légteleníteni.Hát csak ennyit mondott a szerelő,hogy a fékmunkahenger miatt van.Meg még emelve volt a kocsi,és forgatta a kereket,akkor is hallatszott surlódó hang. Köszi a válaszod.És hogy elmagyaráztad.Én nő vagyok,ezért nem vágom annyira. :)
2013. márc. 3. 19:33
 5/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de a szerelőd szerintem nem áll a helyzet magaslatán,de a Te dolgod..
2013. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem,és keresgélek is másikat,csak nagyon nehéz találni.Csak gyorsan kellett 1 szerelő,és ő rögtön vállalta.Ezért vittem oda először.De máshoz szeretném vinni.
2013. márc. 3. 19:52
 7/18 anonim ***** válasza:
Közel sem biztos, hogy cserélni kell a fékmunkahengert. Ha kiveszi a fékbetétet, és leveszi a porvédő gumit, csavarlazítóval befújja a dugót (ha az van berohadva) és óvatos pumpálással és dugóvisszanyomással meg lehet szüntetni a szorulást. Ha a dugó szorul, és természetesen akkor, ha nincs a rozsdától annyira berágva, korrodálva, hogy ki kelljen dobni. Sok Fordon javítottam úgy, hogy levettem a féknyerget, levegővel kinyomattam a dugót, és 95%-át a javítottaknak meg lehetett menteni. De ehhez a szerelőhöz nem vinném vissza, aki ilyen ordashibával kiengedett a forgalomba! Ugyanis a kormányon azonnal észre kellett volna venni, hogy elhúz az autó oldalra.
2013. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy minden autón hallatszik súrlódó hang, ha fel van emelve és megforgatod a kereket. Vidd el máshova az autót, lehet, hogy etet a szerelő. A fékhenger a keréknél van, a főfékhenger pedig fent, a motortérben, nem egy a kettő.
2013. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Másik szerelőt választok.Így már érthető nekem is. :) Annyit még kérhetnék,ha tudtok segíteni,hogy valaki linkelne nekem képet a munkahengerről?Mert neten nem találtam róla.Vagy csak én vagyok a béna.
2013. márc. 3. 20:31
 10/18 A kérdező kommentje:
hátsót találtam,de elsőt nem. :( Skoda felicia 95-ös. Bal első kellene. Köszi. :)
2013. márc. 3. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!