Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tunning golf gti. Akinek van...

Csaba257 kérdése:

Tunning golf gti. Akinek van golf gti 1 az irjon ram hogy mikor kell kapcsolni hanyezer turanal.15evesen vettem magamnak nemreg kb 3 4 honapja tudok kapcsolni de kicsi turanal. Hanyezer turanal kell kapcsolni sportosan?

Figyelt kérdés
Mert a gti a teljesitmenyrol hires ugy tudom tunning a gep it van ell is kuldom hogy mijen akkor meg bevolt iratva,.Lesz drag verseny Marosvasarhelyen es en kozel lakok a hejhez szomszedja vaayok.Es benevezet a tesom de eltort a laba es nem fog tudni 3 het mulva lesz a verseny 1-1 ellen Valaki segit mikor lehet jol kapcsolni, marmint 5 6 7 turanal 7 ezer van a turameteren es a bordon 220.Mezei uton megyek velle 140 le a gep es a versenyen is anyi lesz fell van tuningolva
2013. márc. 4. 19:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi elirtam 2 golf gti
2013. márc. 4. 19:42
 2/10 A kérdező kommentje:
Apamnak van muhelye tuning kocsikat hozzak ide teszek fell kepeket
2013. márc. 4. 19:43
 3/10 A kérdező kommentje:
[link] ez a motra [link] ez velem es [link] ez is velem az utolso akkor van amikor hoztuk el es megaltunk bevasarolni
2013. márc. 4. 19:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem birom olvasni a valaszokat ojan sokan irtak
2013. márc. 4. 20:54
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nem birom olvasni a valaszokat ojan sokan irtak"

Mi meg a kérdést nem bírjuk olvasni. Értem én, hogy Erdélyben nehezebb helyesírást tanulni meg minden, de jó lenne, ha legalább néha használnál írásjeleket vagy valami hasonló.

A "tura" szó itthon inkább fordulat, tehát nem "hanyezer turanal", hanem "hány ezres fordulatnál". Ugyanígy a "turameter" fordulatszámmérő. Így többen értik. A "bord" meg sebességmérő, avagy kilométeróra. Így többen fogják érteni.

Egyébként meg jók a képek, csak semmi hasznuk nincs. Egy nyomatékgörbével sokkal előrébb lennénk. Jó lenne tudni, ezt a 140 lóerőt milyen fordulaton adja le vagy valami ilyesmi. Ha már egyszer tunigautó, gondolom, csak járt fékpadon, nem csak hasraütésből van a teljesítményadat.

(bár a 140 lóerő akár gyári is lehet: a 16 szelepes GTI-k ennyit tudnak - ez meg akár az is lehet, bár a képen eléggé gyengén látszik)

Szóval jó lenne egy nyomatékgörbe és egy táblázat a váltó áttételeiről, abból lehetne kitalálni az ideális kapcsolási pontokat. De ha nincs, az sem baj: jól kihúzatod a fokozatokat és gyorsan váltasz. Ha időd engedi, érdemes előtte gyakorolni, mert a rajt rendkívül fontos: meg kell nézni, milyen fordulatról érdemes rajtolni. Ha jól láttam, a gyári nyomatékgörbének 4.800-nál van maximuma (a teljesítménygörbének meg 7.500-nál), azt érdemes megcélozni. Azt is ki kell próbálni, mekkora nyomatékot visz át a gumi, mennyire kell csúsztatni a kuplungot. Ja, tényleg, ha már gumi: ha van választék, érdemes valami jó minőségű abroncsot feltenni. Sok múlhat azon, hogy jól tapadó, széles gumival vagy elöregedett, rideg abronccsal próbálkozol. Legjobb, ha tudsz szerezni valahonnan semi-slick vagy "utcai slick" abroncsokat, azok elég jól tapadnak.

A táv 402 vagy 201 méter lesz, azt is érdemes kipróbálni, hogy ilyen távon meddig tudsz gyorsulni, mennyire tudod végigkapcsolni a fokozatokat. Ha egy fokozat az utolsó 30-50 méteren fogyna el, akkor nem érdemes felkapcsolni, inkább hagyni kell kicsit túlpörögni a motort. Azt a keveset kibírja, te meg időt veszítesz a kapcsolással.

Érdemes minden vackot kilökni az autóból, ha nyerni akarsz. Tudom, jó dolog a hifi, mer' jól szól belőle MC Anyámkínja, de a mélyláda és a többi dolog eléggé nehéz. Ha nem akarsz este diszkózni az autóban, akkor ki kell szedni. Mint ahogy a pótkereket, emelőt, "majd jó lesz még az" jeligével benne hagyott vascsövet és egyebeket is. Ami nincs benne az autóban, nem növeli a tömegét, nem kell azt is gyorsítania a motornak. A guminyomást lehet kicsit csökkenteni ahhoz képest, amivel hétköznap használod, de túlzásba nem kell vinni, mert az utcai gumik nem olyanok, mint a direkt alacsony nyomásra tervezett drag abroncsok, nem bírják a nagy igénybevételt.

2013. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyesben szerintem elég, ha 5 ezerig húzatod, utána jöhet a kettes, ott már mehet 6-6.500-ig, hármasban pedig mehet limitálásig. Feljebb úgy se kell válts.
2013. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo koszi ma kiprobaltam uton is ahol lesz a verseny 3-al felment 156 -157 ig 4 200 ba voltam meg ment volna 200-ba negyesel 5,5 fordulatnal volt es bocsi nem 220 hanem 260 es az abroncsok jo minoseguek ma tettem nyarit rajak kenvelo kicsit hasznalt de jo a rosz gumikal ment 3-160 de az elozo ojan volt mind a tukor holnap is megyek probaljam ki a szomszedomat nagy smecher a 3 golf gti-vel 20 16v az ove de legyilkolta o ment 3- 180 190 de mar csak anyit megy mind en ma oszetetuk oket es az enyemel fej fej mellt voltunk
2013. márc. 5. 19:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Es a haverom kocsija 170 loeros es padlogazal nyomta 3-150 es a tavolsag pedig 500 m de a versenyen pedig 402 m lesz atkuldom a haverom kocsijat
2013. márc. 5. 19:48
 9/10 A kérdező kommentje:
[link] ez a 3 gti szerintetek mejik szeb oszinten engem nem erdekel az ove nagy bolcs es ma a faluba mondta nem nyomta meg minden hogy o nem akart elhagyni es ugrot ki a motor a hejebol ugy szolt es az is chip-elve van
2013. márc. 5. 19:52
 10/10 A kérdező kommentje:
1 valaszolo van benne wifi de kifogom szedni a versenyen es csak 2 sport ules van benne.FK gyoztes volt 3-szor ez a kocsi akitol vettem a vasarhelyen es o dobta igy fel ma este elsuranok apammal a ejjeli versenyre 402 m o elviszi es en atveszem a vezetest
2013. márc. 5. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!