Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómata vagy kézi váltó? Mik...

Autómata vagy kézi váltó? Mik az előnnyei/hátrányai?

Figyelt kérdés

2013. márc. 4. 20:12
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:

automata előnyei:

kényelem,a kuplungolás/váltókar buzerálás kiiktatva,fékkel mozgatod az autót ha álló helyzetben vagy,nincs rángatás váltáskor/elinduláskor.

hátrányai:

ha nem indul az autó(pl. lemerült az akksi vagy az önindító sztrájkol)akkor nem lehet behúzni,vontatni sem szabad ha a motor nem jár,nem bír annyit mint egy normál váltó,a javíttatása zsebbenyúlós,elmarad a sebességváltás élménye,öreg autóknál többet fogyaszt-ennyi jutott eszembe.

2013. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Automatánál egyik kezeddel mindig csinálhatsz valamit,telefon,szendvics stb.Hátránya hgy kicsit többet eszik de ez is elromolhat,mint a manuális. A naulisnál ugy huzatod ahogy akarod,tudsz manipulálni a fogyasztással,de nincs szendvics,meg telózás :DD
2013. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
manuálisnál :)
2013. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"vontatni sem szabad ha a motor nem jár"

Szabad, minden típusnál megad egy max sebességet és távolságot a gyártó, ameddig el lehet vontatni álló motorral is.


Előttem már leírták, az automata kényelmes a kréziváltó meg élvezetes. Ma már fogyasztásnál sincsenek nagy különbségek és a automatát is lehet "huzatni".

2013. márc. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az autómatát nem lehet húzni, de tolni tolhatom? ☺☺☺
2013. márc. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"nem bír annyit mint egy normál váltó" Ez alatt mit értesz?


Előnye automatának; nem lehet ész nélkül felpörgetni, sem rosszkor visszaváltani, stb. Azaz, használt autó esetén ezek megbízhatóbbak.


Nem teljesen értem mi az a "váltás élvezete" amiről írnak. Én megyek mindkettővel, de jogsi megszerzése után egy-két hónappal már teljesen automatikusan váltogatom a manuálisat. Sportkocsi esetén tartom mindenképpen jobbnak.

2013. márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ilyen elméletem: 150 lóerő alatt kézi váltó, 150 ló felett autómata. Persze ez nem azt jelenti, hogy a 150 lónál gyengébbek nem mennek jól autómata váltóval, de én jobban szeretem a gyengébb kocsikat kézi váltóval.
2013. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És általánosságban mi mondható el a fogyasztásról? Valaki írta, hogy nagyjából megegyezik.. ez hogy lehet?

(egyébként köszi az eddigi hozzászólásokat) Nincs amúgy valahol egy jó autós fórum? sehol sem találok.. azért is írtam ide :D :(

2013. márc. 5. 17:21
 9/12 anonim ***** válasza:

már mindent leírtak , elég normálisan.. értem ezalatt, hogy nem szólt le senki-senkit...


én húsz éve járok csak automatával, néha a szolgálati kéziváltós...kinőttem az üveghangig kéziváltóval, úgy, hogy még harmadikban is nyikkan a kerék...


japánban csak belső haználatra készülnek jobbnál jobb autók 660 köbcentivel, turbózva, csak automatával...nincsenek tüntetések a kéziért..


na, persze nagyobb élmény volt külföldön egy 7 literes baromi nagy automatával közlekedni, ez itt nekem fenntarthatatlan...


a picivel több fogyasztás messze megéri azt az élményt, amit az automata nyújt...


az sem elhanyagolható, hogy az automatánál a hajtáslánc nem fekszik ki úgy, mint esetleg egy kéziváltósnál..


persze ez nem szentírás..


mindörökké automata.

(ámen)

2013. márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fogyasztás nem egyértelmű. Ideális körülmények között az automata valamivel többet eszik, de a vezetői stílus ezt könnyen megfordíthatja.
2013. márc. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!