Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kuplungolnak néhányan...

Miért kuplungolnak néhányan fékezés közben?

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert régen ugy tanitották.
2013. márc. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert sok oktató még mai napig - helytelenül - így tanítja, mert a tanulónak így könnyebb, nem tud "berángatni" és fulladni az autó.


Más kérdés, hogy technikailag nem megfelelő így fékezni.

2013. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sőt még kanyarban is! Hosszú távon, hegyi szerpentinen jó hánytató érzés...
2013. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na igen, régen... a motorféket meg elfelejtették megtanítani, a duplakuplungos gázfröccsös több fokozatnyi visszakapcsolással együtt.
2013. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát amikor már eléggé lelassult a gép akkor én is kuplungolok :)

De nekem anno az oktató is így tanította. Fékezésnél először ne piszkáljam a kuplungot, így a motorfék is dolgozik, aztán ha már eléggé lelassult a gép akkor kell nyomni a kuplungot és tovább fékezni.

2013. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én többnyire fékezés helyett kuplungolok :P De ha hirtelen erős fékezésre van szükség és alapjárat alá megyek, akkor nyilván kell a kuplung, hogy ne fulladjon le vagy rángasson a motor.

Motorkerékpárról van szó, ha ez jelent valamit. Autót nem tudok vezetni.

2013. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem a páromat is. Nos, ő tavaly szerzett jogsit, s úgy is fékez, ahogy tanították, mert az a logikus: motorfék, aztán fék, majd bejön a kuplung is.

Motorral ha rágondol a fékezésre, azonnal kuplung, mivel a fokozat alján megy városban és országúton is, így hamar a használható tartomány alá menne.

2013. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Apám is ezt csinálja, hogy 70-ről hirtelen lassit 60-ra, az autó négyesben van, szóval nem is kell váltson, de azért nyomja a kuplungot is a fékkel együtt, mikor semmi szükség rá. Van akinél ez reflex :)
2013. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mert nem tudnak vezetni
2013. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!