Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Befújtam PREVENT szilikonnal...

Befújtam PREVENT szilikonnal az autogumit. Remélem nem ártottam neki? szépnek szép, de nem fog ártani a futásteljesitménynek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 17:35
 1/7 A kérdező kommentje:
gondolok itt vizes ut, por,stb
2013. márc. 5. 17:37
 2/7 szántóvető ***** válasza:

nem árt neki de létezik speciális gumiápoló is:

[link]

2013. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szántóvető ***** válasza:
vizes út?remélem nem a futófelületet fújtad be.
2013. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
sajnos azt is
2013. márc. 5. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Van arra a szlikonnál jobb pl. a Förch abroncsfény ápoló habja, szép fekete lesz tőle a gumi és ápolja is

[link]

Én is ezt használom.

2013. márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A futófelületet nem szoktuk befújni semmivel. Akkor sem, ha csúnya. Csak az oldalfalat szabad bántani. De ha már szilikonozásnál tartunk: az utastérben a kormányt, a pedálokat, a vezető gumiszőnyegét (ha van), illetve a sebváltógombot és a kézifékkart sem szabad szilikonos ápolóval befújni. Ha mindenáron ápolni akarod, akkor szilikonmentes készítmény kell hozzá.

Hogy miért kell ilyen óvatosan bánni a szilikonnal? Nos, van neki egy tulajdonsága, ami néha jó, néha rossz: jól ken az a mocsok. Ez igen jó, mikor a csocsóasztal tengelyét fújod be vele, de a gumin már nem annyira előnyös.

Persze az oldalfalon ez nem lenne zavaró, de így, a futófelületen annál inkább. Na de nem történt katasztrófa, mert előrelátó voltál és legalább utólag kérdeztél. Ha még előrelátóbb lennél, akkor előre kérdeztél volna, de nyugtasson meg a tudat, hogy az autótulajdonosok durván felénél így is sokkal előrelátóbb vagy.

(én meg néha szóismétlésbe keveredem, de oda se neki)

Jelenleg jobban csúszik a gumid, mint kellene neki. Erre az a megoldás, hogy kiállsz az udvarból és a környező utcákon lassan, a hirtelen gyorsításokat és fékezéseket kerülve megteszel pár száz métert. Ettől vélhetően lekopik a szilikonréteg. Utána meg lehet próbálni intenzíven gyorsítani, fékezni és kanyarodni. Ha nem csúszkál a kelleténél jobban az autó, akkor nyugodt lehetsz: lekopott a szilikon, van tapadás. Ha nem jó az eredmény, úgy közlekedik a gépjármű, mint disznó a jégen, akkor az első lépést kell megismételni.

Legközelebb pedig légy szíves, hagyd békén a futófelületet. Elhiszem, hogy így sokkal szebb, de nem biztonságos. Ráadásul nincs is sok értelme annak, hogy befújd, mert pár száz méter alatt teleragad porral, aztán csúnyább lesz, mint előtte volt.

2013. márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a kimeritő választ
2013. márc. 5. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!