Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most hengerfejes-e vagy sem?!

Most hengerfejes-e vagy sem?!

Figyelt kérdés

2.5D-s motorral megáldott kisteherkocsiról van szó. Nem régiben vettem, akkor megvizsgáltam a hűtőfolyadékot, nem volt benne olajnak jele. Ma megnéztem újra, és akkor láttam, hogy a hűtővízbe háát olyan pirosas-barnás cucc úszik a tetején. Beledugom az ujjam, majd mikor kiveszem, enyhén mintha olajos lenne. Az autó alapjárata kicsit magasabb a kelleténél, kis melegedés után lejjebb esik, nem tudom ennek van-e köze a dolgokhoz. Olvasgattam neten a hengerfej problémák jeleit,de...az olajbeöntő sapkán nincs barna-mázgás anyag, nívópálcán a motorolaj nincs elváltozva. Nem fogy az autóból sem az olaj, sem pedig a hűtővíz. Vizet nem melegíti, nem gyenge a motor, azt hiszem fogyasztása is rendben van, illetve a kipufogó sem gőzöl, nincs neki fura illata sem.


Ezek tudatában is egyértelmű, hogy hengerfej probléma, vagy inkább más? Illetve ha hengerfej, akkor csak simán tömítéscsere, vagy repedés-deformáció is lehet a dologban?

Előre is köszönöm!



2013. márc. 5. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A hűtővíz csövek nem keményednek fel ha jár a motor, nem fújja őket? Amúgy szerintem csak trutyis a víztér a blokkban attól olyan a víz benne.
2013. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Őőő, olvastam, hogy ha meleg a motor,nézzem meg,hogy a víz habzik-e! Ha ezt megnézem, egyúttal megnézem majd, hogy kemény-e a cső, mert azt még nem néztem. A keménységét nem tudom elképzelni, milyen ha kemény a cső. Bizonyos fokig biztos keményedik gondolom, mert nyomás van benne,de mit ajánlanál, hogy tudnám megnézni a keménységét?
2013. márc. 5. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Megnyomkodod hidegen, aztán megnézed van-e drasztikus különbség a meleg, jól megjáratott! motornál, esetleg ha van ismerősöd akinek ilyen van azzal össze lehet hasonlítani. Ill. megnézheted de csak óvatosan, hogy járó motornál esetleg buborékol-e a víz a kiegyenlítő tartályban.
2013. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Félek nagyon, vásárlás óta így is volt mit javítani rajta, és most még jön ez is! :/

Ha se nem buborékol, sem drasztikusan kemény, akkor minden oké vele?

2013. márc. 5. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, figyelj nálam nehezebben nem nagyon cseszhettél volna rá, én vettem egy patent gyönyörű állapotú kocsit egy ismerőstől akinek az apjáé volt, esőben nem vitte ki az öreg, erre nemrég bumm motorfelújítás 240000 ft-ért, ki sem derült pontosan mi okozta a bajt.
2013. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SJoe ***** válasza:

Szia! Nekem "hengerfejes" volt az előző dízelem, s ezt onnan tudtam, hogy 50 km-en 5 liter vizet kellett beleöntenem... Szerintem a hűtőfolyadékot cseréld le,

majd 2-3 naponta ellenőrizd az újat, hogy feketedik-e a piros színű folyadék. Ha vásárláskor nem cserélted le, akkor feltétlenül tedd meg.. Lehet, hogy a hűtőrendszer átmosása is segítség lenne a probléma kiderítéséhez!

2013. márc. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!