Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2002-es Opel Corsa 1.2 C...

2002-es Opel Corsa 1.2 C típusú kocsiról van szó. Gyorsan elfogy a hűtővíz, de a kocsi alatt nincs nyoma. Lehet, hogy hengerfejes? Milyen egyéb tünetei vannak, amiből észrevehetem? Mennyibe kerül a javítása?

Figyelt kérdés
Előzmények: Egyik napról a másikra megszűnt a fűtés, persze egyből megnéztem és a hűtővíz szinte eltűnt. (Szoktam ellenőrizni a szintjét, ezért is lepődtem meg...) Kijelző nem jelzett hibát. Utántöltés hidegen, újabb 30 km után a hűtővíz megint szinte eltűnt. Szerelő már látta, nem talált hibát, nála volt egy napig az autó + meg is járatta, a hűtővíz nem csökkent drasztikusan. Egy hét múlva motorszétszedés, ha a hiba továbbra is fennáll. Addig mire figyeljek, amikor közlekedek vele, ez napi kb. 30 km-t jelent. Nem lehet nagyobb baja a használattól?

2012. okt. 17. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Először is keress egy másik szerelőt... Egy nap vizsgálódás után nem tudom, hogy miért nem sikerült neki megállapítani a hiba okát?!


Ha nincs az autót alatt víztócsa akkor a szivárgást kizárhatjuk...

Ha megszűnik a fűtés annak valószínűleg hengerfejesség vagy hengerfejtömítés hiba áll a hátterében. (inkább az előbbi) A fűtőradiátor van "legfelül" ezért egyértelmű jel, amikor megszűnik a fűtés...

Tekerd le a motorolaj beöntő sapkát. Ha olyan habot találsz ott mint ami a cappuccino tetején szokott lenni akkor tuti hengerfejes.

Nem szokott fehéren füstölni/gőzölni a kipufogó?


Amíg így közlekedsz vele, arra figyelj, hogy mindig legyen elegendő hűtővíz a rendszerben (a csomagtartóban is hordjál magaddal) Erre nagyon figyelj, mert hűtővíz nélkül megfőzheted a motort.---) motorcsere!


Honnan írsz? Hátha tudok ajánlani egy korrekt/hozzáértő szerelőt.

Ja, a hengerfejtömítés ára kb: 8-10 000ft (unix, bárdi stb...) Victor Reinz márkájút érdemes venni.


A hengerfej javítás díja kb. 50-70 000ft között. (erre is tudok nagyon jó szakembert)

2012. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
autót=autód
2012. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"meg is járatta, a hűtővíz nem csökkent drasztikusan"


Egy nap alatt SEMENNYIT sem csökkenhet a hűtővíz szintje,nemhogy drasztikusan...

Ha fűtésed sincs,akkor valszeg kilyukadt a radiátorhoz vezető cső,ez nem mindig jelentkezik az autó alatt...

Nézd meg,h a kesztyűtartó körül nincs-e nyoma víznek.

2012. okt. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem füstöl fehéren a kipugogó és az olaj tartály tetején sincs hab, csak ilyen barnás sűrűbb valami, gondolom ahogy a hidegben kicsapódik az olaj, mert reggel olyan... de nem értek hozzá. A hűtővíz biztos nem olajos, tisztának tűnik, nincs a víznek barnás színe. És a fűtés is működik azóta! De persze figyelni fogom még ezeket!

Valahol kifolyik a hűtővíz, mert nem menet közben csökken a szintje, hanem, ha több órát áll napközben vagy éjszaka. Azóta kipróbáltam azt, hogy kartonpapírt tettem az autó alá. A motor alatt jobb oldalt, szóval nem a hűtővíz tartály felől foltos is lett, úgyhogy tuti folyik valahol. Olyan 2 dl-t kellett reggel utántöltenem.

Szerdán megy szerelőhöz, remélem megtalálja a hibát! Ha nem, akkor írok privit, lehet szükségem lesz új szerelőre...

2012. okt. 19. 08:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez esetben valószínűleg ereszt valahol a hűtővíz rendszer. (bilincs, csatlakozó stb)

Azt szokták csinálni a hozzáértő szerelők (tudok elérhetőséget adni), hogy megfestik UV festékkel a hűtővizet. (ahogy klímagázt is szokták) Majd UV fénnyel megvizsgálják, hogy hol ereszt a rendszer.

Kijavítják a hibát és kész!


Írj nyugodtan. A jelenlegi szerelődet pedig felejtsd el. Vagy nem ért hozzá, vagy le akar nyúlni (így érzem)

2012. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az en 2003-as 1.2-es Corsam is eljatszotta ezt a nyaron, vìzpumpat kellett cserelni.

Nem volt alatta tocsa, de ez ertheto ha meg csak haldoklik a szivattyu szimmeringes tengelytomitese, allo helyzetben ok volt, de ha jart a motor szepen csepegett, amit a forgo tengely meg a menetszel el is tuntetett.

Meg valami: ha a pumpat csereled csereltesd ki az ekszijat is -ugyis le kell szedni- 135000 km utan nekem eleg gyalazatos allapotban volt.

2012. okt. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szeretném megkérdezni, hogy végülis mi lett a baj ? 2006-os 1.2 corsám dettó ugyanezeket a tüneteket produkálta. És Németországban vagyok nem merek így hazaindulni vele.
2015. márc. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Végül kiderült, hogy csak a hengerfej a hibás, nem kellett kicserélni, "megúsztam" hengerfej-felújítással, de emlékeim szerint így sem volt olcsó mulatság...
2015. márc. 26. 15:51
 9/11 akoss696 válasza:
A Z12XE/XEP motorok nagyon ritkán lesznek hengerfejesek, azt is mondhatnám, szinte soha. Viszont típushiba, hogy a vízpumpa mögött levő vezérműház tömítés tönkremegy így a hűtővíz le tud csorogni az olaj karterbe. Így elfogy a hűtővíz, az olaj felhígul (szint megemelkedik), kávés barna színű lesz. Ez azért veszélyes, mert a felhígult kenőolaj miatt jelentősen lecsökken a kenőképesség, és akár még csapágyas is lehet a motor. A fűtés megszűnése az alacsony hűtővízszint miatt van. A szerelőd valószínűleg elég szépen kaszált a "hengerfej felújítással", de az is lehet, hogy tudatlanul tényleg elküldte felújíttatni, aminek semmi baja sem volt, összerakáskor meg mindenképpen új tömítést tett a vezérműházra, ezért a hiba ténylegesen meg is szűnt.
2017. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

akoss696, 1000 köszönet az infoért, pont ilyen motort rakok most össze.

Szinte ugyanezek a motorok: x12xe, z12xe, z12xep, z14xep

2019. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!