Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régebbi Dacia Loganok (1.4...

A régebbi Dacia Loganok (1.4 benzin) mennyit fogyasztanak városban?

Figyelt kérdés
Illetve mennyire megbízhatóak?

#város #benzin #fogyaszt #Dacia #városi fogyasztás
2013. márc. 5. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
5.5-6 litert
2013. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló.Biztos,hogy városban jön ki ez a fogyasztás?Még autópályán is csak 1OO km/h körüli sebességgel sikerül ezt a fogyasztást kihozni.Városban pedig felmehet 9 literre is.
2013. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Javítok: városban 1O-11 liter a reális fogyasztás.Itt egy német link,gondolom a handler a gyári fogyasztást teszi ki,mégis városban 9,4 liter. [link]
2013. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Városban egy átlag benzines autó lazán 8 litert eszik.
2013. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt sosem értem, rendben, nekünk egy apróbb autónk van, de 100-zal főúton azért sokkal többet eszik, mint városban (normális város, nem dugóhegyek). Igaz, a párom enyhén szólva odafigyel a fogyasztásra, márpedig a vezetési stílus városban jelent a legtöbbet. No persze, 1-2 km-es városi utaknál más lehet a helyzet, főleg télen, de egyébként...


Nem a kérdésre válaszoltam, mea culpa.

2013. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó,valamit nem jól tudsz a fogyasztásáról az autótoknak....Nem jöhet ki semmiképp kisebb fogyasztás városban mint autóúton egy 1OO-as tempóval.Minden helyből indulásnál az autó 35-45 liter üzemanyagot igényel,magasabb fokozatokhoz érve ez az igény csökken.De pl. 1OO km/h sebesség elérése után már csak tartani kell ezt a sebességet,ami minimális gázadással jár.Saját autóm pillanatnyi adatai a fogyasztásmérő szerint(egyenes úton) finoman bánva a gázpedállal: helyből indulás kb.35-42 liter(15-2O km/h),2 fokozat kb.25-35 liter(2O-4O km/h),3 fokozat kb.15-25 liter(4O-6O km/h),4 fokozat kb.1O-12 liter (6O-85(9O)km/h),5 fokozat kb.7-8 liter(9O-11O km/h).Miután ezt a sebességet elértem,és tartom,a fogyasztás 2,4-6 között ingadozik,attól függően,hogy tudom a 1OO-as tempót tartani,vagy kell egy picit gyorsuljak(pl.előzés)vagy egy kis emelkedése van az útnak.Nulla fogyasztást mutat motorfékkel.Megjegyzem ezek az adatok egy 1.8 tdci motornál vannak,dízel.Az átlagfogyasztás 4.8-5.2 liter/1OO km.
2013. márc. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Márpedig a (nem valami megbízható, de nem kell halálpontosnak lennie ehhez) fogyasztásmérő szerint úgy van, ahogy írtam s nincs is ebben semmi mágia. Való igaz, indulásnál többet fogyaszt az autó, ha 20 méterenként meg kellene állni, nem is lenne jó a fogyasztása városban. Ha sok a lámpa, akkor még többet számít a vezető lámpát megközelítő technikája, persze a megállást akkor sem tudja minden esetben elkerülni, de sokszor azért igen.

Városban sokat lehet használni a motorféket s a nagyon kis fogyasztást jelentő szabadon gurulást (a fogyasztásnak jót tesznek azok a helyzetek, amikor nem egyenletes sebességre van szükség, feltéve, hogy fogyasztás szempontjából hozzáértő a vezető). A légellenállás (bár ez inkább motorkerékpároknál és igen nagy sebességnél mérvadó) és kicsi autónál a nem valami pörgős használat is a jó városi fogyasztás malmára hajtja a vizet. (De a dimbes-dombos területen fekvő falvak vagy lámpában és forgalomban szegény városok messze a legjobbak :))

A fékezést persze kerülni kell, a motorféket is, ha nem az a célszerű. Azzal sokat veszt az ember. Ha muszáj, akkor muszáj, de nem sok értelmét látom a lámpák közti gyorsulgatásnak és erős féknek. Vagy az előzgetésnek, ha csak piros lámpába szaladunk bele általa.

2013. márc. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tudatlan2012 válasza:
Attól függ, mennyire kíméled. Nem kell minden zöldnél tövig taposni. 55-nél 5 litert ír 4-esben a fedcomp. Nekem vegyesben 6 literes átlagom van, klímával.
2013. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!