Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiért érdemes 125-ös...

Mennyiért érdemes 125-ös gyorsasági motort venni? ( 2001 felett) meg melyik a leg jobb/megbízhatóbb?

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Hello

Hát attól függ hogy megbízhatóságra mész vagy a teljesítményt részesíted előnyben. Ha az előbbi akkor szerintem Honda Cbr 125 vagy Yamaha R125. Ha inkább a teljesítményre mész akkor Aprilia Rs 125, vagy Honda Nsr 125(ezek régebbi motorok, 2001 előttiek ha jól tudom), mondjuk ez gyengébb jóval. Ide sorolhatnám még a Cagiva Mitot de azzal nincsenek jó tapasztalataim. Igazából hogy "Mennyiért érdemes" az típusfüggő. Általában nem érdemes a legolcsóbbat negvenni az adott típusból de a legdrágábbat se. Igazából a 2 üteműek szervízigényesebbek, többet fogyasztanak, és nem olyan megbízhatóak mint négy üteműek. Viszont általában több mint 2x olyan erősek és sokkal nagyobb élmény velük motorozni. Simán el lehet velük menni pályázni valamelyik kissebb pályára pl. kakucs vagy kecsóring. Ezzel szemben a 4 üteműeknek kb. naptárban kell mérni a gyorsulását viszont fele annyit vagy még kevesebbet fogyasztanak, nem olyan szervízigényesek, és megbízhatóbbak. De a motorozás élménye közel se olyan jó mint egy 2 üteműn. Nekem egy rs 125-ösöm van és szeretem nagyon. Egy cbr 125el összehasonlítva, sokkal sportosabb minden tekintetben pl.: üléspozíció, fékek stb... Viszon 6-700 kilóméterenként lenyel egy liter kb.4500 forintos olajat és 5-6 litert eszik városon kívül, ben a városban le lehet nyeletni vele 10-et is akár ha úgy használod. Kb. 10.000 km-enkét dugatyú csere 30.000 Huf-os dugatyú + tömítés garnitúra + szerelési díj ez így kb 40.000-Ft-ban áll meg.

2013. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

akkor az rs125 nem nagyon éri meg?

2013. márc. 17. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!