Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mit választanátok?

Ti mit választanátok?

Figyelt kérdés
jogsi 14 évesen nyár közepe után addig no motor utána bejárnám egész megyét :D vagy nyár elején 125 cross motor pályára meg töltésre?

2013. márc. 6. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 1. lehetőséget. Szerezd meg a jogsit, aztán arra mész amerre akarsz. Nyugodtabb lennél te is, ha tudnád, hogy a rendőr sem fog beléd kötni, ha megállít. Pályán, töltésen meg határba egy idő után már unalmassá fog válni a motorozás. És még az a nagy szerencséd, hogy meghagyták a 14 éves minimum korhatárt sajnos.... (amit eredetileg 16-ra akartak volna emelni.)


Ja és még valami. Legközelebb a kulcsszavakba ne írd már be hogy Suzuki ,mert már unom olvasni az értelmetlenebbnél is hülyébb kérdéseidet... Előre is köszi. :)

2013. márc. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csak vigyázz magadra! én 24 vagyok és a szüleim még most is ellenzik a motort!
2013. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A jogsi mindenféle képen jó dolog annó én is 14 évesen szereztem meg de csak a kresz tudásom felmérése végett meg persze elsősegélyvizsga stb.. Jó dolog volt tetszett! :)


Ráadásul én 3 kategóriából is vizsgáztam M , A1, A Megszereztem mindenre a jogsit a BKV nál troliztam és buszoztam sőt villamosoztam is! :)


A motor egy nagyon veszélyes üzem fölleg Budapesten semmibe veszik a motorosokat és sajnos a motorosok sem tartják be a kreszt.


Nekem a jogsit annó engedték de motort nem kaptam sosem én nem is vágytam rá..


Egy canga is veszélyes nem hogy egy motor ami a forgalomba vesz részt.


Hobbi színten érdemes megcsinálni én például amikor nagy motorból vizsgáztam nagyon be voltam tojva és a 60 kilommal nem is volt egyszerű megtartani a gépet csak azért csináltam meg hogy legyen a jogsimban az A betű is benne de nem ülnék motorra mert félek az autósok leszorítják őket.


És fiataloknál meg az a probléma hogy addig huzzák amit a motor bir elég egy hírtelen mozdulat kormányrántás és annyi a motornál egyszer híbázik az ember és hamar ott hagyhatja a fogát.


Buszozom a BKV nál nagyon szeretem nagy jármű biztonságban érzem magam az autó sem biztonságos ha azt veszük semmi sem az de a motorost nem védi tényleg semmi.


Be vallom jó párszor motoroztam robogóval de sosem mentem gyorsan és 2001 ben amikor 14 éves voltam kicsit a forgalom is másabb volt vagy nem tudom motoroból nincs sok gyakorlatom csak annyit tudok róla mondani amit írtak fentebb is és jogos és igaz is. :)


És nem a kedved akarom elvenni tényleg mert vizsgáz le persze jo dolog a jogsi csak ne legyen menőzés barátok csajok elött mert abból tragédia lehet . :)


Jó tanulást jó vizsgázást és balesetmentes odafigyelú kilómétereket kívánok neked! :)))


F/26

2013. márc. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :))))
2013. márc. 7. 12:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 7 éve motorozom, szerintem kezdésnek ne egy 40ló közeli 125-ös 2T motort vegyél mert azok hamar be fogják fejezni a motoros karriered(főleg pályán vagy kint a határban ahol nincsen senki). Próbálj meg fokozatosan tapasztalatot szerezve egyre erősebb motorokra üllni. Én 12 évesen kezdetem el motorozni egy babettával, azon a környéken ahol lakom. Szerencsére van egy töltés a közelben, így ha kergettek azon átmentem és probléma letudva. 13 évesen átültem egy robogóra. 14 évesen megvettem az első váltós motoromat, ami egy simoson volt. Utána fél évvel kb. letettem a jogsit. Ezután tudtam elkezdeni igazán sok felé menni, motoros ismerősöket szerezni, társaságokba bekerülni stb. Utána 16 évesen megcsináltam a jogsit A1-re és lecseréltem a simsont egy etz 150re. 19 évesen vettem magamnak egy aprilia rs 125-öt utcára, és most tervezek venni, egy nagyobb sportmotort pályazni. Azért nincs jogosítványom A-ra mert felvitték a korhatárt, és előtte az érettségi illetve a fősuli elkezdése miatt nem volt időm megcsinálni, nyáron pedig dolgozok. Szerintem nincs gond azzal ha valaki motorozik, ha van mögötte tudás de azért ésszel kell menni. Ez csak az én véleményem volt, ill azért írtam le hogy én hogy ültem erősebb motorokra hogy megértsd hogy lehet rutint szerezni. Üdv. Széles utat!

2013. márc. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!