Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson-nál van valami egyszerű...

Simson-nál van valami egyszerűen megoldható tuning?

Figyelt kérdés

Szeretném Simsonom egy kicsit fürgébbé tenni, de nem tudom, hogy mit lehetne vele kezdeni. Nem végsebességet akarok feltétlenül növelni, hanem hogy dinamikusabb legyen lámpáknál, felvegye a város tempóját, stb.


Tudnátok ilyen olcsóbb, egyszerűbb megoldásokat mondani?


És még egy kérdés: ha a motorra nagyobb henger, vagy/és rezonátor dob kerül, az mennyire dobja meg a fogyasztást? Rezót érdemes rakni 50-es hengerrel szerelt motorra is, vagy ott tökéletes a gyári dob?



2013. márc. 9. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Első körben fúrasd fel 60 ccm-re, majd csináld meg a minituningot. [link]

Nem tudom most mekkora kislánckerék van fent, de ezzel már 16 fogas is mehet rá akár. Bár ekkorával már a gyorsulása megint csak nem lesz olyan jó, de nő a végsebesség.

Rezó meg az olcsóság, hát azt inkább hagyjuk. A gagyirezót mindenesetre hanyagold.

2013. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi az ötletet, ezt a minituningot nem ismertem. 60-asra való felfúratásnál kell valamit cserélni a blokkban?


A rezót azért kérdeztem, hogy dob-e valamit a fogyasztáson, vagy nincs különbség e téren? A "gagyirezót" tényleg hagyjuk, az egy vicc. :)

2013. márc. 9. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:
A hengerfejet szokták cserélni kisebb sűrítésűre hogy biztosan ne csörögjön be. A gyújtáson kell állítani egy kicsit, illetve a karburátoron. Erről is találsz leírást.
2013. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

egy minituning megfelelő lenne.

arra is csináltathatsz rezót, de a leírásban van egy minituninghoz való cső (kipufogó, második leírás, ahol hosszabb konfúzor kell)

2013. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!