Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a neve, és hogy működik az...

Mi a neve, és hogy működik az a váltó, amit pl: a "Halálos Iramban" filmekben használnak az import autókban?

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 16:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
a 16 sebességes?
2013. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A neve : sebességváltó vagy nyomatékváltómű, kinek hogy tetszik. Ugyanúgy működik mint a többi, kuplungot kinyomni, sebességet betolni, kuplungot ráengedni.
2013. márc. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
0%

"A neve : sebességváltó vagy nyomatékváltómű, kinek hogy tetszik. Ugyanúgy működik mint a többi, kuplungot kinyomni, sebességet betolni, kuplungot ráengedni."


Ironizálhatsz, de attól még hülyeséget beszélsz.

Abban a filmben úgy váltanak mint a profi sofőrök a való életben. Dupla kuplunggal!

Tehát egy váltás között üresben felengedik a kuplungot, majd kinyomják, és utána sebességbe. A váltás így néz ki 1-N-2-N-3-N-4-N-5...

Ez simább váltást és jobb gyorsulást eredményez.

Maga a váltó lehet egy teljesen normál manuális váltó. Ez csak egy módszer.

(Ma már vannak automata duplakuplungos váltók mint pl. VW-éknél a DSG)

2013. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

# 3 Én beszélek hülyeséget ? Te vagy egy kicsit eltájolva... A kérdésben szó nincs a dupla kuplungolásról !

Miért lenne jobb gyorsulás ha duplán kuplungolsz ? Most viccelsz ? XD nagyot nevettem :D

Egyébként meg teljesen felesleges a mai szinkronizált váltókkal szerelt autókon a dupla kuplung használata. A régi, egyenes fogazású, asszinkron váltokhoz kellett, amilyenek ma max. a traktorokon és régi teherautókon vannak, és nem azért, mert így jobban húzott, hanem mert így lehetett egyező fordulatra hozni, és közben kímélni is a fogaskerekeket.

2013. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Igen a Subaru WRX is egész traktoros:)

http://www.youtube.com/watch?v=0j-3xIZK-Bk


[link]

[link]


Na mindegy nem vitatkozok veled:) Úgysincs értelme:)

2013. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

3-as válaszolónak: amit linkeltél videó, abban kisebb sebességi fokozatba kapcsolásnál duplakuplungol a srác, felváltásnál normálisan vált. A videó címe is az hogy duplakuplung visszaváltásoknál...


Gyorsításnál miért lenne ez gyorsabb megoldás? Ne beszélj már hülyeségeket...

2013. márc. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem mindegy, hogy mekkora fordulaton teszi nagyobb sebességbe, ez az előnye a duplakuplungos módszernek.. A váltás lassabb, viszont hatékonyabb. Mert ugye nem mindegy, hogy 1500-ba teszed be, vagy 2000-2500-ba. Ugyebár nem 1500-on pörög jókat az Otto-motor! :)
2013. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nagyobb sebességi fokozatba kapcsolás esetén csökkenni fog a váltó behajtó tengelyének fordulatszáma. Kisebb sebességi fokozatba kapcsolásnál pedig nő a fordulatszáma, sokszor nem is kevéssel.


Szinkrongyűrűvel hamarabb lelehet fékezni a behajtó tengelyt, mint felgyorsítani akár a kétszeres fordulatára.

Ezért nem tudsz sima váltási módszerrel visszakapcsolni néha.

Na ezért kell a versenyautókban a duplakuplung, és amellé az hogy üresben nyomjon egy nagy gázfröccsöt a versenyző.

2013. márc. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De szerintem ezzel sok idő megy el.
2013. márc. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

én igazából arra gondoltam, amit csak előre hátra tologatnak, és úgy vált/úgy rakja a sebességet az autómatika,


Ui.: Mielőtt bármelyik hülye azt hinné, ez amire én gondolok cseppet sem autómata


Ja, és a 16 sebességesnek üzenem, hogy egy b@lf@sz, és hogy előbb tájékozódjon, mint hogy hülyeséget ír.

2013. márc. 11. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!