Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlanátok?

Milyen motort ajánlanátok?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Még csak illegálisan vezettem motort, illetve a nagybátyám, unokatesóm mögött ültem utasként :D Viszont nagyon érdekel a dolog, szeretnék jogosítványt, saját motort. A környéken minden kis suhancnak Simson-ja van, teljesen bele van mindenki szerelmesedve :D Bevallom őszintén, nekem ezek a motorok nem tetszenek, kifejezetten csúnyának tartom őket. Viszont robogót sem szeretnék, mert egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy azzal mit lehet csinálni. Olyan motort szeretnék, amivel lehet menni. Minél gyorsabban. Keret nincs, kerül amibe kerül, csak menjen. De mivel kezdő vagyok nem szeretnék rögtön nagymotort, rengeteget kell tanulnom, mert jelenleg nem sokat tudok a motorokról. Én 125 ccm-re gondoltam, ha esetleg tudtok ajánlani valami nekem valót, írjatok! :)
2013. márc. 10. 17:55
 1/3 Vizéli László ***** válasza:
Hát nagy motorra a jogsit ha jól tudom 24 év alatt le sem teheted. Ha legálisan szeretnél motorozni tedd le segédmotorra amivel az 50-es motorokat lehet vezetni. Ha nem tetszenek a simsonok és a robogók, akkor vannak 50-es sport motorok mint pl yamaha tzr50. Picit jobban néz ki mint egy robogó, kicsit jobban is megy és ezt legalább legálisan vezetheted ha letetted segédmotorra a jogsid. [link]
2013. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
125-ös motorra is csak 24 évesen lehet letenni?
2013. márc. 10. 18:20
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

M-kategória(már AM ként fut) korhatára 14 év, 50ccm és 4kw-ot meg nem haladó motort vezethetsz vele.

A1 kategória korhatára 16 év, 125ccm és 11kw-ig.

Aztán A2, enne ka korhatára 18 év, ccm határ nincs, kw határ 35.

Aztán 24 év az A korlátlannak. Vagy ha van legalább 2 éves A2-es jogsi akkor 21-évesen meg lehet csinálni.


Nem tudom hogy állsz anyagilag, ha nagyon jó akkor most AM, ezzel 1 év gyakorlás aztán 16 évesen megcsinálod az A1-et és veszel hozzá egy motort.

Nem tudom mikor töltöd a 16-ot, de szerintem felesleges most megcsinálnod SMKP-ra.

125-ös motorral meg nemcsak 40-el döcöghetsz(SMKP-val hivatalosan annyi a maximum, önerőből hivatalosan nem is mehetnek többet 45km/h-nál) Meg mehetsz autópályára is, valamint megszerzéstől számítva 2 év múlva utast is vihetsz vele.


Persze azt számold hozzá hogy akármilyen jogsit is csinálsz és motort is veszel jó ha van egy normális motoros felszerelésed is. Amiből mégha a legolcsóbbakat is veszed(kivéve bukót, az a legfontosabb, abból nem szabad nagyon olcsót venni) akkor is 100k körül van. És nem mindegy hogy egy esetleges esésnél csak megütöd magad vagy csontig kopik a bőröd.

2013. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!