Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.6-os 3-as Golfom van és...

Bence21 kérdése:

1.6-os 3-as Golfom van és gyorsítás közben ciripelő hangot ad. Mitől lehet? Nagyszervíz most lett kész rajta, de előtte is hallottam.

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 22:40
 1/4 anonim válasza:

Beköltözött egy téli tücsök a motorháztető alá :) Viccet félre téve, egy ilyet találtam neked:

A kopogásérzékelő szenzorja ment tönkre. Ez érzékeli, ha ún. "detonációs égés" lép fel a túl nagy előgyújtás miatt, és visszább szabályozza az értéket, hogy a jellegzetes csörgő hang elmúljon. Nem a fülnek kellemetlen volta miatt, hanem mert a motor károsodhat.

Okozhatja még ezt a hangot az előírtnál alacsonyabb oktánszámú benzin alkalmazása is!

2013. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy vettem észre, vagyis hallottam, hogy alapjáraton nincs ez a hang, 2000-2500 körül igen majd elmúlik miközben gyorsítok
2013. márc. 10. 22:52
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Ez vmi erölködès fèle. Nekem is csinàlja nèha a nissan (1.6 benzin) ès csajom skodàja is (1.2 benzines. 2000es fordulatig ha nyomod neki, utàna elhallgat)

Nem tudom az okàt, de màr talàlkoztam ilyennel. Nekik èvek óta ìgy megy

2013. márc. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az 1.4-es astrám csinált ilyet régebben. Én elkezdtem használni az OMW-nél a Maxxmotion 95-ös benzint, meg állítottam a gyújtásán és elcsöndesült. a mai napig nem tudom melyik oldotta meg a problémát de azóta csak ezt a maxxmotiont tankolom.
2013. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!