Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnapra virradóra lelopták...

Tegnapra virradóra lelopták mindkét rendszámom. Feljelentést tettem ismeretlen tettes ellen. Több kérdésem is lenne?

Figyelt kérdés

1. Közlekedhetek rendszám nélkül, a rendőrség által kiadott jegyzőkönyvvel? Tudniillik, futárautó, ezzel dolgozom.

2. Mekkora az esélye, hogy megtalálják a rendszámokat?

3. Valószínűleg teljesen új rendszámot kapok az okmányirodától. A régi is EU-s volt, a matrica miatt még a szélvédőt is ki kell cseréltetnem?? Vagy le tudják/tudom vakarni valahogy? Esetleg ragasszam a régi fölé/mellé?

Köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 12. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom a kérdésre a választ, de ha nem szeretnéd hogy mégegyszer előforduljon veled, át kell csavarozni az egész rendszámot a lökhárítón/ajtón, aztán ha elkezdik baszogatni, nem fog sikerülni nekik és inkább másikat keresnek.
2013. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Rendszám nélkül 100% hiGy nem közlekedhetsz. A rendszámot valószínűleg nem találhák meg, es valószínű hiGy a napokban ugyan azok a személyek el fognak lopni egy ugyan olyan tipusú es színű autót mint a tied. ( ezért kell a rendszám )

Szélvédőt nem kell természetesen cserélni, kapsz új matricát es a régit le kell szedned. Kemény munka, nekem tavaly kellett rendszám csere miatt. Az acetonmentes körömlakklemoso hibátlanul leszedi. :)


Rendszám csavarozás: hivatalosan nem lehet fúrni, faragni, módosítani. De nem hiszem hogy ellenőrzik, max ha leadod majd valamikor valamiért akkor kotekedhetnek. ( en is átfúrtam az enyémet. :)

2013. márc. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Rendszám nélkül nem közlekedhetsz, még ha bármilyen jkv.-d is van. a jkv nem arra szolgál,csak egy igazolás, hogy bejelentetted.

2.Semekkora, legfeljebb egy lopott autón külföldön...

3.Szélvédőt nem kell cserélned(ezt komolyan gondoltad?).majd te levakarod, mint már előttem írták..a régi helyére tanácsos ragasztani.nem lehet össze-vissza helyezni..

2013. márc. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

A benzinkutas emberkétől hallottam, hogy a matricát lehetetlen leszedni, de mostmár megnyugodtam.:) Épp most értem haza az okmányirodából, ki is váltottam az új rendszámot. Hát, most nem esett jól ez a 20 000 Ft.. Még nem szerelem fel, csak hétfőn, mert félek hogy megint lelopják. Még hiányzik a környezetvédelmi matrica, ezt csak úgy adják, ha az autó is ott van.. Szóval volt egy felesleges köröm az NKH-ba. Holnap-holnapután pedig dolgozok, hétvégén alapból nem fogadnak, szóval maradt a hétfő. Ma pedig már nem tudok elmenni.

2013. márc. 13. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Tiszta szivatás magyarországon ez a rendszám dolog. :( Angliában azt csinál minenki a rendszámával amit akar. Jó, nem egészen, de nem az önkormányzat adja ki hanem lehet csináltatni bárhol, ha megfelel a szabályoknak. Ennek megfelelően az árak alacsonyak, és csak azt kell lejelenteni hogy eltünt a rendszám.
2013. márc. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen.. Kicsit félek, hogy egy év múlva újra cserélhetem a területalapú rendszámok miatt.. Vikiék már nem tudják lassan, hogy mit adóztassanak meg.. Mindegy, azért jobb mintha a kocsit vitték volna és a rendszámok maradnak itt.:)
2013. márc. 13. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!