Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson hátsó fék probléma?

Simson hátsó fék probléma?

Figyelt kérdés

Sikerült beszereznem egy simsont, de a hátsó féket nagyon le kell nyomni,szinte lehetetlenül, hogy fogjon. Próbáltam hátul húzni rajta,de akkor meg folyamatosan világít a féklámpa.Hol tudom ezt állítani?

Előre is köszönöm a segítséget:)


2013. márc. 14. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A Simson sajnos elég hülyén oldotta meg a féklámpát. Egy forgó rézlap zárja az áramkört, ami felgyújtja a pilácsot. Szedd ki a dobot, és állíts rajta. (ha jól emlékszem, akkor kívülről nagyon macerás. De a már kiszedted, akkor pucold is ki:D). Én is sokat szenvedtem vele anno. Vagy az is lehet, hogy azért fog annyira lent, mert kopottak a betétek, vagy kopott a dob. Ha egyik se, akkor próbáld beállítani, vagy ha nem akarsz ezzel szarakodni, akkor veszel 1000 forintért egy húzós féklámpa kapcsolót, és felszereled azt.
2013. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cseréld ki a fékbetéteket. Ha nem akarsz költeni rá, akkor nézd meg az első betéteket hátha vastagabbak, mert azt egy átlag Simsonos nem szokta használni.

Bár jobb az új...

2013. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár gányolás, de azért ezt is leírom:

A fékkulcs ki szokta marni a fékbetéteket, így néha az is segít, ha csak felcseréled a két betétet, mert akkor a másik felét koptatja. Kölyök koromban (30 éve) azt is elkövettük, hogy mm-es lemezből "papucsokat" tettünk a betétek végére, így spórolva a pénzzel, a biztonság rovására...

Bár nekem úgy tűnik, hogy ez már gyárilag lemezelt:

[link]

:D

Viszont csak 2800 Ft egy garnitúra fékbetét.

2013. márc. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!