Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ESP így működik?

ESP így működik?

Figyelt kérdés

Ma ebben a havas, hóviharos időben tartottam hazafelé. Még az autópálya is havas volt. Van ESP (ABS, ASR, CDC, IDS+) az autómban, de még sosem láttam működés közben.

Szóval ma a havas pályán az egyik sávváltáskor az ESP ikonja elkezdett villogni pár másodpercre a műszerfalon. De az autó mozgásán semmit nem vettem észre. Arra mozdult, amerre akartam, ha nem nézek pont a műszerfalra, lehet észre sem veszem, hogy valami történik.

Ekkor lépett működésbe az ESP? Ha nem lett volna ilyen az autómban, akkor megcsúsztam volna?


2013. márc. 14. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem lett volna ilyen az autódban akkor sem valószínű hogy megcsúsztál volna ha időben észleled és lassítasz kis ellenkormánnyal :P . De egyébként pl tükörjégen mint ami Balatonkeresztúr és Marcali között van végig de még a városban is ott aztán lehet mindenféle kütyü ha megcsúszik nem biztos hogy megfogja ;) ,minden esetre ilyen időben nagyon figyelj oda mert hamar meg van a baj ha csak 30-al mész még akkor is , és ne nagyon bízz meg ezekben a rendszerekben . De egyébként igen korrigált az ESP és egy kis agymenés : "Az ESP az irányeltérési szögsebességet méri (rezgőhengeres girométerrel), és ha ez eltér a normálistól, az ESP beavatkozik. Szükségtől függően vagy csak a kerekekre leadott vonóerőt mérsékli, vagy, ha ez kevésnek bizonyulna, egymástól teljesen függetlenül fékezi a megfelelő kerekeket is."
2013. márc. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi.

Természetesen ha csak a legkisebb jelét érzem annak, hogy az autó bizonytalan, instabil, lassítok.

Én az M6-oson jöttem végig. Tükörjég szerencsére nem volt, inkább csak havas, latyakos volt a pálya. Így egy 100-120-as tempóval lehetett biztonságosan haladni. Bár igaz, hogy több helyen voltak összetört autók az út szélén. De talán inkább a látótávolság csökkenése volt a legzavaróbb az erős hófúvásban.

2013. márc. 14. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!