Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autóknak tényleg nem...

Evele123 kérdése:

Dízel autóknak tényleg nem tesz jót, ha csak rövid távra jár vele az ember?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a dízel motornak nem tesz jót a rövidtávú utazás, mert nem tud felmelegedni be a motor. Kb. hány kilométer az a táv, mire felmelegszik a motor?

2013. márc. 15. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyik motornak sem tesz jót nem feltétlenül csak a dízel motornakszerintem 5-8km biztos elég neki de a motorhőfok jelzőn láthatod mikor ér az optimumba
2013. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
benzinesnek se jó
2013. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

semminek sem jó ha csak rövid távokat mész vele

pl a motorokat nem is nagyon szabadna beindítani csak úgy zúgatni járatni, ha már be van indítva menni kell vele 30-40 km-ot!

2013. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Olyan 10 km kell.
2013. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, jól olvastad. Azon kívül, hogy hidegen nem tökéletesek az illesztések, kenés, stb, a dízel még jobban össze is kormolja a rendszert, mint melegen. (a kipufogófüstön nem feltétlenül látszik a katalizátor, részecskeszűrő miatt.)

Nekem is kb 5-6 km, mire 80 °C körüli lesz a hűtőfolyadék.

2013. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Motorfüggő,tény hogy a benzines gyorsabban melegszik,pl a Ladának elég 1-2km és ontja a meleget,a turbodízel gyorsabban melegszik mint a szívó,nekem sorhatos szívódízelem van,a 6henger miatt kb 2km és üzemin van,ha a termosztátod jókor nyit az növeli az esélyeket.
2013. márc. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én hidegben indulás előtt járatom a motort olyan 2 percig, akár rövidtávra, akár nem.
2013. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Persze én is. Amíg letakarítom róla a havat, kinyitom a kaput, stb addig járatom. Jobb mint a semmi, de pár perc alatt azért nem lesz üzemmeleg.

Amúgy a kezelési útmutató azt írja, hogy ne melegítsem, hanem minél hamarabb induljak el vele.

2013. márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%

"Amúgy a kezelési útmutató azt írja, hogy ne melegítsem, hanem minél hamarabb induljak el vele."


Még ilyet sem hallottam. Eddig mindig az volt a "törvény", hogy dízel kocsit járatni és melegíteni kell, főleg télen.


Milyen kocsid van?

2013. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Amúgy a kezelési útmutató azt írja, hogy ne melegítsem, hanem minél hamarabb induljak el vele."


Érdekes, én idáig úgy tudtam, hogy inkább egy kicsit járatni kell! Idáig még nem okozott ez problémát.

2013. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!