Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autóknak tényleg nem...

Evele123 kérdése:

Dízel autóknak tényleg nem tesz jót, ha csak rövid távra jár vele az ember?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a dízel motornak nem tesz jót a rövidtávú utazás, mert nem tud felmelegedni be a motor. Kb. hány kilométer az a táv, mire felmelegszik a motor?

2013. márc. 15. 16:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok, 2004-es évjáratú 1.5-ös Renault Thalia Dci-ről van szó. Benzines Ignisből ültem át a rönyóba, elég friss az élmény, mert tegnapelőtt mentünk el érte. Eleinte szokatlan volt, pl. nem szabad úgy felpörgetni, mint az Ignist, viszont azt éreztem, hogy sokkal jobb az úttartása, a párom és én is alig éreztük benne a sebességet. Szakadó esőben 50 km/h-val haladva megkérdezte, hogy miért cammognak így a többiek is, mondom neki, hogy 50-el megyünk (városon belül). Viszont senki nem dudált ránk, nem akart mindenképpen megelőzni, pedig ugyanolyan vezetési stílussal hajtottam, mint az Ignissel. Az tény, hogy nem gyorsul úgy, mint az Ignis, de nem is fullad le olyan könnyen. Mondjuk, egyszer sikerült vele a lefulladás egy lámpánán, de akkor sem dudáltak le. Más a megbecsülése a többi autós szemében, mint egy Ignisnek.

A rövid táv 2-3 kilométer lenne plusz ugyanennyi vissza.

Én személy szerint tavaly nyáron, a párom tavaly októberben szerezte meg a jogsiját és heti szinten 2-3 nap tudunk autóba ülni, ami nem sok. Ő tanult dízel Thalián és miatta cseréltük le az Ignist, mert nem tudta megszokni. Néha én is lefulladtam vele, főleg egy meredek emelkedőn való elindulásnál és araszolásnál, ami egy kereszteződésbe torkollik...

2013. márc. 16. 07:43
 12/16 anonim ***** válasza:
48%
2-3 km még gyalog is 20 perc. Biciklivel 5. Ezért kocsiba ülni elég gáz...
2013. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem olyan egyszerű a dolog, mint azt az utolsó válaszoló mondja... Ezt a 3 kilométert tömegközlekedéssel és gyalog úgy fél óra alatt lehet megtenni, gyalog nagyjából ugyanennyi, kocsival meg 5 perc. Egy 10 éves gyerekkel nem szívesen gyalogol ennyit az ember, a bicikli kizárva, marad a kocsi. Akihez kijárunk, a párom anyukája, egy idős néni, ő sem mondható nagyon mobilnak.
2013. márc. 16. 08:59
 14/16 anonim ***** válasza:
Akkor végül lecseréltétek a szutyok Ignist. Szerintem nagyon jól tettétek. Hogyhogy nem Clio-t vettetek? Vagy kellett a nagy csomagtartó?
2013. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igen, kellett a nagy 510 literes csomagtartó, mert így az anyósnak is be tudunk vásárolni. Azt sem bánom, hogy lomhább a kocsi. Nekem nem volt annyira sok bajom az Ignissel, de az tuti, hogy a legszakadtabb tragaccsal is meg akartak előzni (pl egy wartburggal és egy rozsdás zsigulival a régi 3-ason :-P ).

A Tháliának gazdagabb a felszereltsége, van benne klíma és ködlámpa is meg központi zár, ami az Ignisben nem volt (GC - alap volt az Ignis), a Tháliát nem tudom, talán Prestige, de olyan érdekes fantázianevek vannak, hogy authentique, comfort, expression meg Alize stb., nem tudom, melyik mit takar, annyira nem is érdekel...

Ha nem olvastam volna el a használati utasítását, biztos letörtem volna az ablaktörlő kapcsolóját, mert ezt lefelé kell mozdítani, nem fölfelé, mint az Ignisnél. :-P

2013. márc. 16. 10:02
 16/16 A kérdező kommentje:
Megtaláltam az archívumban a Tháliát, Status.
2013. márc. 16. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!