Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vannak olyan autósok,...

Miért vannak olyan autósok, akik a kocsi tetejéről nem takarítják le a havat?

Figyelt kérdés

Elsétáltam ma a Tescoba. Elég sok autó volt már az utakon, van aki félve ment, óbégatott is a mögötte lévő vagány gyerek, hogy "menjél már." Mondtam is a páromnak, hogy meglátszik, autóval észt nem adnak.


S tudjátok mit figyeltem meg? Nem egy kocsinak a tetején ot volt a tegnapi hóesés eredménye! Elejét, hátulját letakarította, de ott nem. Olyan szépen pergett le nagy darabokban az úton, veszélyeztetve ezzel a mögötte haladókat.

Ti fent is letakarítjátok?


2013. márc. 16. 12:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
"Az autó tetejéről lehulló hó veszélyeztet" igen! Főleg azt aki benne ül, én már ültem utasként olyan kocsiban aminek a tetején ott volt a hó, kicsit már olvadni is kezdett, aztán lámpa miatt egy enyhébb fékezés és az összes hó előre csúszott a szélvédőre mint egy roló! Ha ez nem a lámpánál történik hanem nagyobb tempónál amikor fontos lenne hirtelen látni is, már meg is van a baj, aki meg azt mondaná, hogy leviszi az ablaktörlő: annyi havat nem!!!
2013. márc. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ha valaki megijed egy darab hótól, az nem alkalmas a vezetésre. Rendszeresen előfordul latyakos, esős időben, hogy a szembejövő hirtelen telibe veri a szélvédőt több liternyi sáros vízzel, mégsem hallottam még senkitől, hogy ez balesetet okozott volna.
2013. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ma is letakarítottam a kocsit mindenütt, pedig nem mentem vele sehová. Ha rajtahagyom a tetején, akkor nappal elkezd olvadni, befolyik az ajtó gumijához, éjszaka meg belefagy. Reggel tud meglepetést okozni mikor nem nyílik az ajtó.
2013. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

ma 13:58 Én nem vagyok tapasztalt vezető, ezért is érdekel mások véleménye ezzel kapcsolatban.


Az utolsó előtti válaszolónak is lehet igaza,nem?

2013. márc. 16. 14:01
 15/20 A kérdező kommentje:
Mármint a ma 13:57 válaszadó sem írt hülyeséget.
2013. márc. 16. 14:02
 16/20 A kérdező kommentje:
ma 14:01 Jól tetted. Most kinéztem az ablakon, s van egy jó pár autó, amin áll a hóréteg még mindig. Gondolom félnek az emberek a hidegtől,hótól.:D
2013. márc. 16. 14:05
 17/20 anonim ***** válasza:

Azért azt sem nevezném kellemes érzésnek, mikor 130-cal az előttem lévő autóról a szélvédőmre verődik a hó.


Baja, persze nem lesz tőle az autónak, de engem zavar ha hullik a képembe. Lehet más szereti, nem vagyunk egyformák. :)


Ami engem kimondottan meg szokott ijeszteni, az rendszeresen az M0-son vizes esős, latyakos időben a belső sávban, mikor a szembejövő több tíz liter vizet zúdít váratlanul a szélvédőmre. Nem számítok rá és hirtelen valami elkezdi verni az autót és nem látok semmit. Bevallom meg szoktam ijedni egy pillanatra, de balesetet még nem szenvedtem miatta. Akkor most alkalmatlan volnék a vezetésre? Ez vicces. Szerintem az emberek döntő többsége megijed egy hirtelen vizuális és akusztikus változástól, amire nem számíthat.

2013. márc. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Egy vezetőnek föl kell mérnie az útviszonyokat, a lehetőségeket és nem ijedeznie kell. Ha látom, hogy egy autónak előttem tele van a teteje hóval, akkor bekalkulálom, hogy az bármikor leeshet. Esőben szembe forgalom esetén, számítok egy-egy vödörnyi sáros vízre, ezért nem vezetek lehúzott ablakkal és úgy fogom a kormányt, hogy az ablaktörlő kapcsolót egy mozdulattal elérjem. Ennyi!
2013. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"Ha látom, hogy egy autónak előttem tele van a teteje hóval, akkor bekalkulálom, hogy az bármikor leeshet. "

Nem egyszerűbb lenne a tulajnak leseperni, mielőtt indul?:) Mennyi idő lenne?:) Ennyire nem szabad lustának lenni.:)

2013. márc. 16. 16:28
 20/20 A kérdező kommentje:

"Egy vezetőnek föl kell mérnie az útviszonyokat, a lehetőségeket és nem ijedeznie kell."

Ez igaz! Ha ezt mindenki betartaná, nem lenne baleset sem! :)

2013. márc. 16. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!