Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok a 2006-os Honda...

Mit gondoltok a 2006-os Honda cbr 600rr ről?

Figyelt kérdés

Jó lenne kezdő motornak? csak mert nekem ez tetszik a legjobban.. nem motoroztam csak pár évet simsonnal.. jogsim még nincs rá, igy leghamarabb is 24-25 évesen vennék ilyet..

érdekelne mennyire megbizható? kényelmes? mennyit fogyaszt? mennyire drágák az alkatrészek hozzá? én 185cm magas és 95kilo vagyok nem szétfolyva... elférnék rajta??


előre is köszönöm a normális válaszokat.



2013. márc. 16. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

jó lenne-e kezdő motornak? Nem!


Én tíz évig motoroztam zömmel szimókkal, aztán 125ösökkel.. egyszer hoztak egy cbr-t menjek egy kört, mert szeretné tudni a véleményem..


na mentem...rajtam röhögött mindenki...azt mondják még budaörsi autópálya felől is hallották hogy hútzatom...ment mint a szél, de kész életveszély...baromi jó motor, de kimondottan nyugodt, rutinos rókának...nagyon hamar egykerékre áll..

..pedig én hatszázas enduróval igencsak szerettem egykerekezni, de ezen bizony befigyelt a sportszelet...


nem javaslom elsőre...inkább kisebb 125 öst.. na jó, legyen kettőötvenes...

2013. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy ideális vagy nem ideális nem nagyon lehet megmondani. Átlagos képességű ember el tudja vezetni. Ha helyén van az eszed és nem kétállapotú a csuklód akkor hosszú életet lehet rajta megélni.


Kényelmes? Mihez képest? A kategóriájában szerintem elég jó. Ülj át egy K6os GSXR-re és megtudod 2 óra motorozás után mi a szenvedés istene :D.


Fogyasztás? Ezt most te komolyan gondolod? Egy sportgépnél ez a legutolsó szempont... Barátom szerint 5-6 literrel elgurul, de egy egy ringes napon simán bekajál 11-13 Litert is akár. A sportmotorok nem az "ecotech" életérzésről szólnak, jó ha ezt tisztázzuk az elején. ( Úgy általában a motorozás egy költséges hobbi )


Drágák e az alkatrészek hozzá? Attól függ mi romlik el. Index izzót vehetsz hozzá bármelyik izzó boltban, pár száz forintért, a generátorát meg 150e Ft körül vesztegetik például újonnan. Bontókban olcsóbban kapsz hozzá alkatrészeket.

Megbízható gépek ezek, lefutnak a térképről is akár.


Feltéve ha megadod nekik ami jár.


Jó ha tudod, hogy ezek a motorok 6e km-t futnak el két szerviz között és nem étolaj, halolaj, napolaj adja a kenést. Azt is vedd figyelembe, hogy ebben az "bizniszben" a gumi is kopóárú és egy szett még alsó hangon is kb 60e Ft ( akciósan ). Persze lehet venni használtan gumit, de megmondom őszintén én annyira nem vagyok híve. Vagy használhatsz "eszterláncot" a jó öreg RK és D.I.D. helyett... ...szóval ez a motor nem az a kategória ahol az Olcsó Jánosok motoroznak, ezzel is jó ha tisztában vagy. Persze le lehet menni kutyába, de előbb utóbb ( inkább előbb ) a kopott fékbetét, gumi, elhanyagolt kenés megbosszulja magát. Jobb esetben csak a pénztárcád, rosszabb esetben saját bőrödön tapasztalod meg a gondoskodás hiányát.


Ha a fenti dolgokkal tisztában vagy, akkor nagy baj nem lehet és sok sok balesetmentes kilómétert kívánok!

2013. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
tessék: a 2-es őszinte,részletes választ adott..
2013. márc. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2013. márc. 18. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!