Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota corolla verso vs....

Toyota corolla verso vs. Citroen c4 picasso. Melyiket válasszam használtan?

Figyelt kérdés

A család bővült így nagyobb kategóriára szeretném váltani a meglévő autómat. A fent említett két típus nyerte el leginkább tetszésemet. Nem most azonnal akarom megvenni, hanem év vége fele, úgyhogy lehet hogy tudjátok befolyásolni döntésemet. Amit fontos megemlíteni csak diselben gondolkodok, mivel számomra nem elhanyagolható a fogyasztás, illetve csak manuális váltó jöhet szóba.


Toyota:

- megbízhatóság / népítéletet olvasva semmi jelentős hiba

- állítólag műszerfal megvilágítás nagyon rossz állandóan állítgatni kell.

- kettö helyen olvastam, hogy legalább 20 km kell menni mire elkezd füteni, állítólag a fütése elég gáz.

- láncos erős disel motor

- kulcs nélküli indítás


Citroen:

- a német autóklub tesztje szerint kategóriájában a legmegbízhatóbb a Toyota 5.-ik helyen áll.

- 1.6 HDI motorral nézegettem (ilyen volt nekem is, soha semmi baja nem volt) kategóriájában leggazdaságosabb.

- Toyotával szemben valamivel olcsóbb fiatalabbat tudnék venni.

- Rengeteg olyan extra ami a Toyotában nincs.

- Nem néztem utána de gondolom alkatrészek is olcsóbbak.

- méretileg kategóriában a legnagyobb.


Nekem volt már Toyotám és Citroenem is mind kettő nagyon szerettem szinte csak kopó alkatrészt kellett bennük cserélni. Külső belső dizájnban nekem mind kettő nagyon tetszik. A Citroen mellett a Toyota egy kissé fapadosnak tűnik. Egyszerűen nem tudok dönteni egyik nap a Toyotát venném a másik nap pedig a Citroent, ezért kérem segítsetek.


2013. márc. 16. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A mai új kocsiknál mindegy melyen márkát választ az ember mindegyik jó. De egyet tudok én japán párti vagyok lehet akármilyen fapados és extra nélküli a vetélytársaihoz képest én a japán kocsikat választom :)
2013. márc. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem ez jön be nagyon mazda 6 2.0 dízel kombi

[link]

[link]

2013. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ülj be egy panorámatetős C4 Picasso Citromba és eldől, meglátod :)
2013. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"- Toyotával szemben valamivel olcsóbb fiatalabbat tudnék venni. "


Szerintem ennyi, és ez a lényeg. Ha adott egy összeg, akkor hiába Toyota a Toyota, abból kapsz egy 100e Km-el többet futottat, 2 évvel öregebbet, tuti azzal lesz a több gond.

2013. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!