Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szelepszár szimering vagy...

K Dávid002 kérdése:

Szelepszár szimering vagy dugattyú gyűrű?

Figyelt kérdés
Van 1 daewoo nexiám 1.5 16V és az lenne vele a problémám, hogy az egyik hengernél ha kiveszem a gyertyát az mindig olajos a többinél nem csak annál az egynél most van benne 165000 km. Volt már valakinek ilyen baja vagy tudnátok segíteni benne, hogy hogyan tudnám biztosra megtudni hogy mi ment tönkre benne ??
2013. márc. 17. 01:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Kompressziót kell mérni.
2013. márc. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kompresszió ill veszteség mérés ..

A kompresszió mérés becsaphat (hiszen az olaj tömít )

De így is úgy is le kell venni a hengerfejet ha már olaj kerűl az égéstérbe . Van füstöd ? Vagy olajfogyasztás ...ha nem én nem foglalkoznék vele egyenlőre..

2013. márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha nem tapasztalsz,gyujtááskimaradást,figyeld meg hidegen beinditáskor kékes füstöt nyom ki ,ill. üzemmeleg motornál füstöl e ,ha igen milyen a füst szine.hideg motornál kékes füsz szelepszárszimering/ki van keményedve,ez a legvalószinübb/amugy gyürühiba,nekem is ilyen autóm van gyürücserénél elámultam mert mint egy darab drótot ugy lehetettt hajtogatni a gyürüt kézzel.tudni kellene eszi e az olajat, vagy fütöl e, estleg van e tulfogyasztásod
2013. márc. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
eszi kicsit az olajat is mindig tölteni kell utánna a füstöt meg igazság szerint nem is néztem soha hogy milyen most volt müszakin ott átment igaz de már zavar hogy állandóan olajat kell magammal vinnem mert töltögetni kell utána jó nem sokat de 1 bő félév alatt ha nem figyelek oda képes kiverni magából 3 liter olajat
2013. márc. 17. 15:13
 5/10 A kérdező kommentje:
gyújtás kimaradást sem szoktam tapasztalni
2013. márc. 17. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor amint írtam ,egyenlőre én ne foglalkoznék vele. Majd kiforrja magát a probléma...
2013. márc. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ok kösz
2013. márc. 17. 18:47
 8/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok ujbol.azt azért ne felejtsd el,ill. vedd számitásba,hogy a 16 szelepesek szeretik csipegetni az olajat ,jóval többet esznek gyárilag is mint a 8 szelepesek.neked 90%,hogy szelepszárszimering lesz a gondod,de csak akkor cseréld ki,ha beszereztél egy garnitura hengerfejcsavart,és uj tömitést,mert sajnos a 16 szelepesnél szimeringcseréhez le kell venni a hengerfejet./8szelepesnél nem kell levenni,megoldható levétel nélkül/
2013. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocs a szelepdelitömitést kifelejtettem
2013. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát azt természetesen cserélem az összes tömitést csak kissé anyagilag még meg kell szednem hozzá magam mert 1 hengerfej tömités 5000 ft volt ezelőtt 6 évvel mert utoljára akkor volt cserélve mert átszakadt azóta meg tuti emeltek rajta meg olaj olajszürő stb... azért összejön keményen ft-ba is meg legalább 1 nap rámegy
2013. márc. 19. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!