Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson felújítás mit, hogyan?

Simson felújítás mit, hogyan?

Figyelt kérdés

nekiálltam felújítani S51-es Simsonomat

A motor 3 sebességes, de vettem hozzá egy 4 sebességes váltót (gyári). Viszont vonóéket nem küldtek hozzá, és nem tudom, hogy a 3 sebességes váltó vonóéke jó-e a 4 sebességes váltóhoz.


Továbbá rendeltem egy új kipufogót-német minőség, gyárival megegyező belső felépítés:konfúzor, stb- viszont amit vettem hengert az 60cm3-es, ami még kicsit meg van piszkálva minituning szerint. Egyébként a henger és a dugattyú is almot (simsonbolton kapható szettet vásároltam meg és egy barátom segítségével elkészítettük rá a minituningot. Ennek függvényében a kipufogón mit kell módosítani? Elég ha egy kicsit megvágom a könyököt és a hangtompítóra fúrok két 10mm-es lyukat vagy mást is kéne vele csinálni?


Válaszokat előre is köszönöm



2013. márc. 16. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem sok Simo-m volt anno, ez a minituning újdonság számomra, kicsit rákerestem, megnéztem több oldalon, borzalmas nézni a sok szétreszelt dugattyút, szerintem nem ér semmit a dolog, legalábbis nem annyit, amennyire elgányolja az öblítést, szerintem csak simán az a 60-as henger elég lesz neked, ha komolyabb tuningot akarsz akkor meg vegyél rá 70-es szettet de házilag ne faragd. Nem hinném, hogy érzel bármi pozitív különbséget az eredetihez képest gondolom azért kérdezed a kipufogó módosítást.
2013. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

50es hengerre egy éve megcsináltuk, ha pontosan odafigyelve készíti el az ember eléggé észre lehet venni a különbséget.

A reszelt dugattyú fontos, hiszen a dugó tetején bereszelt sáv, olyan mintha felömlőket módosítanánk (nem véletlen kell a felömlők szögét követni reszeléskor)


a kipufogót azért kérdezem, mert eddig utángyártott kipu volt rajta, azzal meg nem sok mindent tudtam kezdeni, hiszen nincs olyan hegesztőm meg semmim amivel kúpot tudtam volna rakni bele

2013. márc. 16. 10:32
 3/3 anonim válasza:
Ahogy az első írta -nagyon helyesen- azzal a digattyúreszelgetéssel felborul az öblítés is és az egyensúly is! Nem érdemes feláldozni érte egy dugót!
2013. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!