Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul a kocsi?

Miért nem indul a kocsi?

Figyelt kérdés

Csütörtökön elindultam vele, de félúton megadta magát. Mielőtt megállt az autó, bedadogott és leállt. Mikor újra indítottam beindult de leesett a fordulat és leállt egy két másodperc alatt. Azóta nem indul. Próbáltuk az akksit feltölteni, de most hogy visszaraktuk már a műszerfalon sem működik semmi. Rámértünk az akksira 13.2 V-ot mért, tehát azzal nem lehet a gond.

Gondoltunk az üzemanyagpumpára, ki lett szedve, de semmi rendellenességet nem észleltünk.


2013. márc. 17. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

1.Nem kap benzint a henger.

2 nincs szikra ami meggyújtsa a keveréket.



Az 1-es és 2-es ok(-okat),pedig sok további hiba variációja okozhatja,.....

javaslom hogy egy hozzá értő autószerelő nézze át az autódat.

Slussz.

2013. márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hm.. Elég "csapongó" a hibaleírás, de azért nem ártana gondolkozni. (Ennyiféle össze nem függő hibajelenségből alig lehet értelmeset mondani).

Minek kellett kiszedni az AC pumpát, ha nincs "villany" töltöttnek mondható akku ellenére?

Tessék előbb az elektromos hibát megkeresni, eljutni addig, hogy normálisan "világítson" a műszerfal és motorüzem lámpái. Aztán lehet tovább lépni, de szerintem ezt követően már menni fog.

Ha nincs villany, mi a bánattól menne az AC pumpa??

2013. márc. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először érdemes lenne átnézni a villamos rendszert: vezetékeket, csatlakozásokat. Utána a gyújtást nézegetni...
2013. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsánat, lehet nem voltam egyértelmű. Még mielőtt kiszedtük volna az AC pumpát, jó volt az akksi. vagyis hát működött az elektronika, de lehetett hallani, hogy már merülőben van. (okozhatja ez azt hogy kb. három órát vártam elakadásjelzővel egy trailerre)
2013. márc. 17. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:
És milyen paripához van szerencsénk ? Mert ugyebár az se mindegy ......
2013. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az akksi téma időközben megoldódott...Levoltak törve az akksi saru lábai és ezért nem érintkezést. De az autó akkor sem indul. Citroen Saxo 1997-es évjárat. Mikor rá akarom adni a gyújtást, nem hallom hogy felszívná a benzint.
2013. márc. 17. 11:41
 7/7 anonim ***** válasza:

"Jellegzetes hibákra nem kell vesztegetnünk a szót, az egyszerű felépítésű Saxo igen megbízható. Az első 3 évjáratból származó autókat esetleg a számkódos indításgátló hibája állíthatja meg.


Szintén az 1996-os, 1997-es Saxók gyújtásával adódhat gond, de ez sem jellemző. Esetenként a gyújtótekercs meghibásodása fordul elő, ami az adott henger leállását okozza. "


Forrás:

[link]


Én megnézném, hogy ad-e szikrát! ;-)

2013. márc. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!