Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyire használha...

Szerintetek mennyire használható hidraulika olaj 98'as adagolós dieselbe?

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyire,meg drága is.
2013. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az árát most hagyjuk, nyilván pofátlanul olcsón tudom szerezni, az érdekelne, hogy okoz e károsodást, vagy milyen negativ hatásai lehetnek, esetleg valakinek konkrét tapasztalata érdekel, hozzá nem értő, semmitmondó hozzászólás nem kifejezetten hasznos a számomra.
2013. márc. 17. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószinűleg hamar kinyírná a motor befecskendező rendszerét.A honvédségi krazok elpöfögtek vele,de azok valószínűleg olvasztott disznózsírral is elmentek volna.
2013. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt az infót találtam összesen a neten én is, az autódoki hozzászólásai között, de többet nem. Viszont nemrég kaptam egy infót, miszerint savas, és szétmarja az adagoló alkatrészeit, illetve nulla kenése van, több köze van a fék olajhoz, létezik ez szerintetek? Valamint azt szeretném tudni, milyen a szaga, állaga a hidraulika olajnak, mert nem teljesen biztos, hogy ez az. Ennek nem kifejezetten van szaga, viszont tiszta, híg, és sárgás, már nem tudom mi lehet ez.
2013. márc. 18. 13:12
 5/8 anonim ***** válasza:

A hidraulika olaj,eddig amit én láttam,olyan a színe,mint a málnaszörpé,és hígabb mint az étolaj.Igen valószinűleg megeszi a gumitömítéseket,a hidraulika csövek speckó anyagból vannak,azért nem marja szét.

Hát nem tudom milyen olaj lehet,szerinted nem trafóolaj lesz az? Azzal megy a diesel,de nem árt azt sem keverni rendes gázolajjal.De ha ennyire bizonytalan az eredete,én nem tenném a kocsimba.Valamint ha elkapnak vele a közúton,még jól meg is büntetnek jövedéki adócsalásért.

2013. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Létezik átlátszó, piros, sárga, zöld színű hidraulika olaj...


Sokan hajtanak sokféle olajjal. A hidrónak is van sok fajtája. Meg kell bizonyosodni róla, hogy ég-e.

Egy barátom 50%hidraulika, 40%étolaj, és 10%gázolaj keverékkel jár 91'-es citroen BX-el.



A lényeg neked kell kikisérletezni, hogy milyen keverékkel megy jól az autód, de mielőtt még nagyobb olajberuházásra szánnád magad próbáld ki milyen... Lehet nem is gyullad be.


Sokan el se hiszik mire képes a pénzhiány... Öreg dieselbe minden bele megy. Hallottam fékfolyadékos sztoriról is...

2013. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, és az illata nem sültcsirke lesz, hanem keserű...

De ha kisérletezgetsz észreveszed, hogy mikor megy jól az autó, mikor nincs annyira erős szaga... szerintem 70%hidraulika, 15-15 gáz és étolaj keverékig el lehet menni...

2013. márc. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezek hasznos információk. Azért gondoltam, hogy hidraulika, mert a kúti gázolajak kékesek, maikor kiöntöm, a szaguk is ugye gázolaj szagú, ez inkább kanna szagú, nem kifejezetten szagosított, nem kékes amikor öntöm, olyan műszerolaj szine, szaga és állaga van, de ahonnan érkezett, ott van hidraulika olaj forrás is, ezért gyanakszom. 50-50 be viszont már azt mondom, nem éri meg nekem pancsolni, kár, hogy nem tudok minden kétséget kizáróan megbizonyosodni mi is ez.
2013. márc. 19. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!