Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F 1992 Túl sok a...

Opel Astra F 1992 Túl sok a fogyasztás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Van nekem egy Opel Astra F 1992 1.4 82LE benzines autóm és hihetetlen sok a fogyasztás egyszerűen csak tankolom és tankolom a sok 3 meg 5 ezer ft-ot de alig megyek vele 50-60km-t és már pirosba van a mutató.Az autó most esett át teljes motorfelújításon.Már vettem bele lambdaszondát is mert azthittem attól eszik ennyit de nem.Annyit vettem még észre rajta hogy kicsi egyenletes gáznál bedadog és nem akar menni egyenletesen.Nem tudom mitől lehet.Az egész gyújtásom is új!Amúgy nemrég vettem az autót.

2013. márc. 18. 06:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

ugyan ez volt haverral, neki egy 1.8-as vectrája volt, és ha a klíma nem volt bekapcsolva, még az alapjárat se volt egyenletes, volt hogy lefulladt


mindent átvizsgáltak, de a legalapvetőbbet nem nézték meg, szinte semmi olaj nem volt a motorban.. amióta feltöltötte, azóta szépen eszik neki 7-8 litert

2013. márc. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Üdv.

Az alapjárat nekem se egyenletes le fel ingadozik majdhogynemcsak le akar fulladni utánna vissza felmegy és kezdi előről.Nem tudom mi lehet az oka.

2013. márc. 18. 07:20
 3/16 szántóvető ***** válasza:

jó sokat költöttél rá akkor.

meg kéne nézetned az injektort,beállítják vagy ha szükséges javítják is,gyújtást szintén beállítják aztán jónak kell lennie.

2013. márc. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Alapjárati gondok a legtöbb régebbi Opellal vannak.

Nekünk legalább fél évbe telt mire minden hibáját (sok fogyasztás, rossz alapjárat, füstölés) megtaláltuk hogy honnan ered és kijavíttattuk.

2013. márc. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Üdv.

Szerintem is Injektor baja lehet amúgy 170ezer ft-ba került :( a gyújtást már megnézettem az tökéletes.Még az alapjárati motort is kitakarítattam de lehet cserélni kéne.

2013. márc. 18. 07:28
 6/16 A kérdező kommentje:

07:28

És megkérdezhetem hogy mi volt vele a gond?

2013. márc. 18. 07:29
 7/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg a tankot is! Ezeknél típushiba, hogy kilyukad, mert még fémből van.
2013. márc. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Üdv.

Áhh nem lyukas mert 3-4 hétig állt amikor a szerelőnél volt és ugyanannyi benzin maradt benne.

2013. márc. 18. 07:39
 9/16 anonim ***** válasza:

2 db hőgomba csere, MAP szenzor, alapjárati motor, rotor és elosztó fedél. Állítottunk az előgyújtáson, lambda szonda teszt, gyújtáskábel csere.

7.28-as voltam. Remélem segítettem.

2013. márc. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ugy tudom van benne egr szelep,a leirtak tipikusan egr hiba el van koszolodva,egy alapos takaritás vagy csere
2013. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!