Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás: Opel Astra F...

Autó vásárlás: Opel Astra F vagy Mitsubishi Lancer GLX?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fontos kérdésem lenne. Első autómat venném és nagyon dilemmázok 2 autó közt. Légyszi ne a külseje alapján döntsetek. A fogyasztás érdekelne elsősorban a legjobban és persze az egyéb váleményeket/tapasztalatokat is szívesen fogadok. Tehát az autók (benzinesek):


-Opel Astra F 1.3-1.6 cm3 közti típusok érdekelnek (még nincs fix kinézve).

Évjáratok 1998-tól fölfele nézegetek és max 170.000 Km-ig

Vagy

-Mitsubishi Lancer 1.3 GLX (ez viszont FIX kinézett típus)

Évjárat: 1998.11 hó, 169.000 Km.


Szerintetek melyik a jobb? Nekem elsőre a Lancer a szimpatikus, de a gyenge motor miatt lehet, hogy nagyobb a fogyasztása az Opelnél? Viszont nem egy opelnél találkoztam, hogy amelyek 1.6 cm3-sek azok KW-ba és Le-be is ugyan annyi mint az 1.3 cm3-as Lancer. Súlyra minkét típus 1 tonna. Elvileg akkor ugyanolyan a teljesítményük a cm3-t eltekintve?

Kérem aki tud az segítsen mert ha a Lancer lenne a jobb akkor nemakarom, hogy elvigyék előlem. Előre is köszönöm!


Illusztrált képek az autókról:

Mitsubishi Lancer:

[link]

[link]


Opel Astra F

[link]



2012. ápr. 25. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a Lancerel jobban járnál .
2012. ápr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 inti válasza:
Astra F-et vegyél (szerintem). Nem azért, mert nekem is az van... hanem mert nagyon olcsó hozzá az alkatrész, és strapabíróak. 1.4 SE motorost vegyél, ha veszel, 82 Le és rendkívül keveset eszik (de bármilyen motorral szereltet is veszel 16 szelepest ne vegyél, sok velük a gond). Én 5,5 L-ből eljárok vele igaz nem is száguldozok. A km órát ne nézd... mindet visszatekerik 100 alakalommal. Nézd a sebváltószoknya, kormány, pedálgumik, ülések állapotát. Abból le lehet szűrni nagyjából egy autó futását. Egyébként elárulom, h ilyen korú autóknál, mindegy milyen márka min 300 ezer km már van bennük. De visszatérve az autókra, a Lancer kicsit puritán, hisz viszonylag korai japán autó, a németek jobban odafigyeltek a belsőtér minőségére, és a kiegészítőkre is(tárolók, külső hőmérséklet jelző, stb). Megbízhatóságra ugyan azok ha odafigyelnek, odafigyeltek rájuk.
2012. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ. Nos a belső az nekem teljesen mindegy, hogy milyen, inkább csak a fogyasztás érdekelt. Örülök, hogy 5,5-ből kijössz, ez jó hír. A Lancerről viszont ha jól tudom nem kell hozzányúlni mert úgy össze van rakva. Viszont sajna kevés az az Opel ami 101 Le mert a többi meg csak 60 Le amitől szerintem a fogyasztás is több. Természetesen nem versenyzésre használnám hanem utazásra tehát a végsebesség se érdekel. Minden esetre még1* köszi a választ megfontolom :)
2012. ápr. 25. 17:02
 4/14 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valakinek a Lancerről van tapasztalata vagy véleménye nyugodtan írja le
2012. ápr. 25. 18:09
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

A Lancernek is olcsó az alkatrésze és nagyon keveset fogyaszt. A japán motor elnyűhetettlen szokták mondani.

Általános opel hiba hogy eszi az olajat.

Én a japánra szavaznék.

2012. ápr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
úgy érzem ez nem lesz könnyű autó vásár :) ja amit kifelejtettem az adatokból, hogy a Lancer 55 KW és 75 Le. Ez egy 1.3as motorhoz nem kevés? Igaz 1 tonna, de ismerősömnek ugyanilyen van, és ő azt mondja, hogy neki 8 litert eszik. És most emiatt félek a Lancertől (hozzáteszem 50 fölötti tulajról van szó), pedig semmi más kifogásom nincs ellene, de ha tényleg sokat eszik akkor tényleg az Opelt venném. Esetleg vélemény? Kicsit most már tényleg össze vagyok zavarodva és egyre sürgősebb lenne a vásár.
2012. ápr. 25. 19:10
 7/14 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 gomzoli ***** válasza:

Igazán nem akarlak elbizonytalanítani, de szerintem a 60 Le, 1.4 Astra a maga kis nyolc szelepével egy nagyon jól sikerül elnyűhetetlen motor, volt nekem is, egy csepp olajat nem fogyasztott, és finom használat mellett vegyesben (ahogy te is szeretnéd) valóban 6 liter elég neki, hosszú úton poroszkálva még kevesebb. Az alkatrész gombokért megvehető, bármelyik szerelő balkézzel megcsinálja. A motor nem versenyzésre termett, de nekem annak idején elég volt.

A Mitsu ellen sem tudnék semmit mondani, nekem nem volt, és köztudomású, hogy azok is jó autók.

A francia rendszám miatt különben nem lelkesednék különösen, nem jellemző, hogy fhansziaohszákban 14 év alatt csak 169 ezret mennek egy autóval. Persze, ezt is ki lehet fogni, ha szerencséd van.

2012. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi a véleményt. Nos annyit hozzáfűznék, hogy mindhárom belinkelt kép csak ILLUSZTRÁCIÓ, tehát nem pont azokat az autókat néztem ki amik a képen vannak:). A képek csak arra szolgálnak, hogy a színen kívül alakra teljesen megyeggyező Opel-ről és Mitsubishi-ről van szó :). Természetesen mindkét eset magyarországi tulajtól eladó. Én sem bízom a külföldről behozottakban :). A képekre visszatérve azért tettem be mert vannak másféle Lancer GLX-ek amiknek a hátulja teljesen más mint a belinkelt. Ezt csak a pontosítás miatt tettem be, hogy mindenki tudja, hogy konkrétan mely típusról van szó :)
2012. ápr. 25. 21:13
 10/14 inti válasza:

Ne 101 Le Opelt vegyél, az már 1.6-os, szerintem bőven elég 1.4es is és az kevesebbet eszik. 60Le vagy 82 Le ezek közül válassz egy jó állapotút (persze ha Opel mellett döntesz) a 2féle 1.4 es motor között az a fő különbség, h az egyik hengerenkénti (82Le), míg a másik (60Le) központi injektorral van szerelve. Ezek 8 szelepes motorok. Van még egy 90Le 1.4 es motor is az Opelbe de az már 16 szelepes, na ilyet nem szabad venni:) Olajfogyasztásra visszatérve, minden ilyen korú motor eszik olajat, Opelé is és a Mitsué is, de ez (mármint, h mennyi fogy) függ attól is, h milyen márkájú olajat pakolsz bele.

Régen volt Coltom is, szerettem, jó volt de nekem is kb 7 litert evett, pedig az pici autó volt 1.3as motorral.

Igazából bármelyik mellett is döntesz, egy jó autót veszel, feltéve ha nem egy széthajtott leamortizált példányt fogsz ki.

2012. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!