Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen esetben 'hisztizhetnek'...

Milyen esetben 'hisztizhetnek' a szomszédok, ha a panel udvarán parkolok? (lent) SOS:S

Figyelt kérdés

Szóval nagyon rossz szomszédaim vannak.. 2 szobás lakás, persze lakótársam használja a garázst.

Vannak fizetéses parkolók is lent, de azok mind foglaltak. Sokan hagyják nem kijelölt helyen az autójukat, kuka mellett, járda szélén. A tömbház melletti járdán is áll valaki folyamatosan, én is elhagytam az autót a tömbház mögötti járdán úgy, hogy SENKIT nem akadályoz semmiben, vagyis közlekedhetnek nyugodtan mert sem garázs sem semmi egyéb közelében nincs.

Erre fel ordibálnak, emelgetik az ablaktörlőt, ma reggel a lakótársamat direkt beszorította egy pasas, a szomszédos garázs tulajdonosa és azzal jött, hogy a környéken több autót ne lásson. Ordítozott, meg sem hallgatta a lakótársamat. Egy másik helyről is elüldöztek, a kuka mellett volt egy ideig az autó de fenyegettek, hogy feljelentenek, erre fel egy hete folyamatosan ott van egy autó. Már nem tudom mivel védjem magam, kivagyok, hogy mindenért kötözködnek velem. :(


2013. márc. 18. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet az hogy nem az autóval van bajuk hanem veled? pl éjszaka csörögsz-zörögsz, zenét hallgatsz hangosan... Vagy bármi más ami nem tetszhet a többi lakónak? Sajnos ez majdnem minden panelházban így van.
2013. márc. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Száz százalék, hogy velem van bajuk, de az okát nem tudom mivel sosem zajongunk vagy ilyesmi. Maximum az autó miatt, szúrja a szemüket, hogy 2O évesen a lakótársam és én is elég jó autót vezetünk, egyéb okot nem találok. :S

De mit tehetnék??? Csúnyán beszélnek, ordibálnak, fenyegetőznek, az ablaktörlőt rendszerint felemelik, mindegy, hogy a saját garázsunk előtt vagy épp a szemetes mellett hagyom el az autót. Most meg ez a férfi, aki beszorította a lakótársamat..hogy ő itt többet autót a környéken ne lásson.. Nem tudom mit mondhatnék, hogy szálljanak le rólam. :( Egy rakat autó így van elhagyva.

2013. márc. 18. 21:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Az udvaron belül leparkolsz egy ilyen rendszámmal.

[link]


Ha nem válik be, akkor figyeled, ki birizgálja az autódat, és aki hozzányúl elkapod, és a saját kezével elvered.

2013. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nyúlhatnának hozzá az autóhoz,vagy tévedek?!
2013. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Romániából írok és lány vagyok, úgyhogy egy negyvenes pasit tutira nem fogok tudni elverni. :D Köszönöm a tippeket!

Azt mondjátok meg, hogy állhatok ott (ha más is azt teszi)?? Jogosan 'csesztetnek'???

2013. márc. 18. 22:02
 6/10 Vizéli László ***** válasza:
Én a helyedben a garázsom előtt parkolnám le a kocsit, és nem érdekelne ki mit mond. Meg kell figyelni ki piszkálja és fel kell jelenteni, vagy egy gyúrósabb ismerőssel megveretni :)
2013. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom a garázs előtt parkolni mert a lakótársam használja és állandóan jön-megy és nem tudjuk összeegyeztetni a programot... de mikor ott volt is belekötöttek, hogy oda se rakjam mert nem jó mert zavarja a többi autóst.. most meg abszolút köze sincs egy autóhoz sem, és így is szemétkednek..
2013. márc. 18. 23:11
 8/10 Vizéli László ***** válasza:
Ha véleményed szerint nem zavar senkit az autód akkor fordulj nyugodtan a rendőrséghez és tegyél feljelentést zaklatásért.
2013. márc. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vizéli László ***** válasza:
De minden viccet félre téve ha én lány lennék és nem hagynának, állandóan kötözködnének a szomszédaim bizony isten annyira megveretném hogy köszönni se merjen többet nem hogy kötözködni. :)
2013. márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha van a közelben (kb 100 m-en belül) normális parkoló, akkor szerintem állj oda. A ház előtti rész különben is tűzoltóági felvonulási terület, még ha nincs is kitáblázva, úgyhogy a többi autós sem áll jó helyen. Ne csak emiatt ne állj a ház elé, hanem márcsak azért se, mert te sem örülnél, ha kigyulladna a szomszéd, vagy ne adj Isten a te lakásod és az ilyen helytelen helyeken parkoló autósok miatt égne ki teljesen a lakás, mert a tűzoltók nem tudtak hozzáférni. Vagy a mentők nem tudnak megállni a ház előtt.

Az ablaktörlő felhajtásos jelzését egyeseknek sosem értettem. Szerintem írástudatlan tahók teszik.

2013. máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!