Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs szikra az autómnál?

Miért nincs szikra az autómnál?

Figyelt kérdés
Megnéztem az elosztót,nincs beázva semmi,a trafót is néztem,szárítgattam hajszárítóval,vissza raktam,megint nincs szikra,már nincs ötletem,az elosztónál szerintem minden jól van,nem korrodált semmi,víz sincs bent. Trafó lehet a gond? Elakartam indítani,és hiába hajtatom,nem indul el. Hogyan nézgetem meg a trafót,hogy működik-e? Benzines 1.4 opel.

#szikra #Opel Corsa #gyútás beázás
2013. márc. 19. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha a gyújtótrafó bedöglik, az egész gyújtás meghal. ha otthon már nem tudod mi van vidd el egy szerelőhöz...
2013. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha az elosztó közepéről kihúzod a kábelt és a motor fém részétől kb. egy cm-re tartod miközben valaki öninditózik, akkor szép kék szikrát kell adnia, ha ez rendben van, akkor húzz le egy gyertyapipát is és pl. egy csavarhúzót beledugva ott is ellenőrizd. Végül is a sorrend felcserélhető...

A trafón egy mérőműszerrel is ellenőrizheted, hogy kap-e vezérlést. Egyik oldalán fix 12V-ot kell mérned, a másik oldalán pedig a megszakitó jelét kell mérned.

2013. márc. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Olyankor mivan,ha csak 1 sárga csíkot ad le a trafó,és annyi,meg mikor abba hagyom az indítást,akkor ad még 1-2 áthúzást. Kék csík nincs sehol,csak erős sárga 1x indítás elején (De az sem mindig) ,és akkor mikor leálítom 1-2x

Folyamatossan kellene húzni a szikrákat mikor indítom?

2013. márc. 19. 16:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Gyújtásvezérlő elektronika.
2013. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az melyik? :)
2013. márc. 19. 17:50
 6/12 anonim ***** válasza:
ANNYI A TRAFÓNAK. CSERE
2013. márc. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váloszokat,holnap jön meg a trafó,kicserélem és meglátjuk milesz :) Majd írok! :)
2013. márc. 19. 20:15
 8/12 A kérdező kommentje:
Trafó kilőve,ma jött meg az új,beleraktam,és ugyan azt csinálja,azzal nyugtatom magam,hogy legalább már új az is. További ötletek? :)
2013. márc. 20. 16:32
 9/12 anonim ***** válasza:
hozzáértő szerelő?? mielőtt még a fél autót feleslegesen kicserélnéd.
2013. márc. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gyújtás kapcsolónál volt a probléma.
2013. márc. 26. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!